Windows 10 Microsoft hesabını nasıl kapatırım?

5STREET

Hectopat
Daha fazla  
1-) Kullanıcı hesabına Msn'mi yazdım kaldırmak istiyorum nasıl yapabilirim ?

2-) Ayrıca girişte oturum şifresi istiyor bunu da nasıl iptal edebilirim ? Şifre istemediği sürece sorun olmayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Başlat > Ayarlar > Hesaplar > Hesabınız içerisinde yerel bir hesap ile oturum açın'a tıklayarak hesabınızı yerel hesaba dönüştürebilirsiniz.

2) Başlat'a "netplwiz" yazıp çıkan sonuca tıklayınç oradan ise "Kullanıcı bu hesabı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir." seçeneğindeki tiki kaldırın. Daha sonra Denetim Masası > Donanım ve Ses > Güç Seçenekleri > "Uyanırken parola gerektirir" kısmına gelip "Parola sorma"yı işaretlemeniz gerekmekte.

1) Başlat > Ayarlar > Hesaplar > Hesabınız içerisinde yerel bir hesap ile oturum açın'a tıklayarak hesabınızı yerel hesaba dönüştürebilirsiniz.

2) Başlat'a "netplwiz" yazıp çıkan sonuca tıklayınç oradan ise "Kullanıcı bu hesabı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir." seçeneğindeki tiki kaldırın. Daha sonra Denetim Masası > Donanım ve Ses > Güç Seçenekleri > "Uyanırken parola gerektirir" kısmına gelip "Parola sorma"yı işaretlemeniz gerekmekte.
Her ne kadar eskiden de olsa çok işime yaradı. En son Microsoft'a bela okumaya başlamıştım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı