Windows 10'a bağlı Microsoft hesabını kaldırma

torresinho

Hectopat
Microsoft hesabım Windows'a bağlı. Microsoft cihazlar bölümünden bilgisayarımı kaldırırsam Windows lisansın da silinir mi? Veya format sonrası Microsoft hesabı girmeyip, sadece Windows lisansımı girebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft cihazlar bölümünden bilgisayarımı kaldırırsam Windows lisansı da silinir mi?
Hayır lisansınız silinmez.
Veya format sonrası Microsoft hesabı girmeyip, sadece Windows lisansımı girebilir miyim?
Elbette, Microsoft hesabı ile giriş yapmak zorunda değilsiniz.

İsterseniz şuan Microsoft hesabınızın oturumunu Windows üzerinden kaldırabilirsiniz. Ancak Windows üzerindeki Microsoft hesabından çıkış yaptığınızda web sayfasındaki cihazlar bölümünden cihaz bilgileriniz kalkmayacak. Onu ayrıca kaldırabilirsiniz ama kaldırmasanız daha iyi olur. İleride etkinleştirme ile ilgili bir sorun yaşarsanız (donanım değişikliği vb) bu hesap işinize yarayacak.​

Ayarlar->Hesaplar->Bunun yerine bir yerel hesap ile oturum açın​
Ek Açıklama 2020-05-03 051528.png
Açılan pencerede "ileri" seçeneğini seçin. Var ise pin isteyecek.​
Pin girildikten sonra yerel hesabınıza ait isim ve parola belirlemelisiniz.​
Bu bilgileri girdiğinizde yeni bir kullanıcı hesabı oluşturmuyor. Mevcut hesabınızı yerel hesaba dönüştürüyor. Yani belgeleriniz, masaüstü öğeleriniz korunuyor. Ekran görüntülerini alabilmek için az önce bu işlemleri yaptım ve herhangi bir veri kaybı yaşamadım. Ama bu tür işlerle uğraşırken yedek almak gerekir. Ne olur ne olmaz.​
Ek Açıklama 2020-05-03 051622.png
Son olarak oturumu kapatmanızı istiyor.​
Ek Açıklama 2020-05-03 051637.png

Hayır lisansınız silinmez.

Elbette, Microsoft hesabı ile giriş yapmak zorunda değilsiniz.

İsterseniz şuan Microsoft hesabınızın oturumunu Windows üzerinden kaldırabilirsiniz. Ancak Windows üzerindeki Microsoft hesabından çıkış yaptığınızda web sayfasındaki cihazlar bölümünden cihaz bilgileriniz kalkmayacak. Onu ayrıca kaldırabilirsiniz ama kaldırmasanız daha iyi olur. İleride etkinleştirme ile ilgili bir sorun yaşarsanız (donanım değişikliği vb) bu hesap işinize yarayacak.​

Ayarlar->Hesaplar->Bunun yerine bir yerel hesap ile oturum açın​
Açılan pencerede "ileri" seçeneğini seçin. Var ise pin isteyecek.​
Pin girildikten sonra yerel hesabınıza ait isim ve parola belirlemelisiniz.​
Bu bilgileri girdiğinizde yeni bir kullanıcı hesabı oluşturmuyor. Mevcut hesabınızı yerel hesaba dönüştürüyor. Yani belgeleriniz, masaüstü öğeleriniz korunuyor. Ekran görüntülerini alabilmek için az önce bu işlemleri yaptım ve herhangi bir veri kaybı yaşamadım. Ama bu tür işlerle uğraşırken yedek almak gerekir. Ne olur ne olmaz.​
Son olarak oturumu kapatmanızı istiyor.​

Çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı