Windows 10 Mikrofon Ayarları Yok

Angriel

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Windows 10 Pro, 1709 sürüm - 16299.125 İS derlemesi kullanıyorum. Daha önceki güncellemelerde PC'mde bulunan fakat son güncellemelerden sonra bir türlü bulamadığım bir ayar lazım. Eskiden mikrofonuma +10dB, +20dB gibi boost ekleyebiliyordum. Şu anda ise o kısımda sadece ses düzeyi mevcut. Boost ise gitmiş durumda. Realtek HD Audio baktığımda ise yine aynı şekilde mikrofonlarımın hiçbirini göremiyorum. Blue Snowball mikrofona sahibim. Bunun yanında kameranın veya kulaklığın mikrofonu da Realtek HD Audio'da görünmemekte. Windows'un kendi kayıt cihazları sekmesinde hepsini görebiliyorum ama orada da bahsettiğim boost ayarı yok. İnternette baktığımda Win 10'un son güncellemelerinden birinde kaldırıldığını öğrendim fakat çözümü bulamadım. Bu ayarı geri getirmenin bir yolu yordamı var mıdır? Paylaşabilirseniz sevinirim, iyi günler.

Konu güncel arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı