Windows 10 Minecraft kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Windows 10 32 bitteyken tam ekranda +150 FPS gibi değerlerle oynuyorum ancak 64 bite geçince tam ekranda 60 FPS'i zar zor görüyorum. Bu arada bütün oyun ayarlarım FPS'i yükseltecek ayarlarda. 32 bite geçebilirim ama oynadığım çoğu oyun 64 bitte çalışıyor sadece. Sistemimi aşağıya yazıyorum:

AMD Radeon HD 5450 ekran kartı.
Intel E4600 2.40GHz işlemci.
2 GB RAM.

Windows 10 4 GB RAM gerektiriyor demeden önce, Windows 7 ya da Windows 8'de de 64 Bit kurduğum zaman da bu kasma sorunu gerçekleşiyor.

Windows 10 4 GB RAM gerektiriyor demeden önce, Windows 7 ya da Windows 8'de de 64 Bit kurduğum zaman da bu kasma sorunu gerçekleşiyor.
En alta not düşmüştüm ama okumadınız sanırım :/
Notunuzu okudum. Mevcut sorunu Windows 10 üzerinde yaşadığınız için, Windows 10'a göre öneride bulunabilirim. Windows 7'de RAM'iniz yeterli olabilir ancak farklı etkenlerden dolayı kasıyor olabilir.

Mevcut olarak kullandığınız sistem ile alakalı yorumlar yapabiliriz. Şu anda görünen en büyük etken ise Bit-RAM yetersizliği.

Notunuzu okudum. Mevcut sorunu Windows 10 üzerinde yaşadığınız için, Windows 10'a göre öneride bulunabilirim. Windows 7'de RAM'iniz yeterli olabilir ancak farklı etkenlerden dolayı kasıyor olabilir.

Mevcut olarak kullandığınız sistem ile alakalı yorumlar yapabiliriz. Şu anda görünen en büyük etken ise Bit-RAM yetersizliği.

Minecraft RAM isteyen bir oyundur, Minecraft için boşta minimum 4 GB RAM gereklidir hocam. Aynı zamanda 2 GB VRAM gereklidir.

Minecraft RAM isteyen bir oyundur, Minecraft için boşta minimum 4 GB RAM gereklidir hocam. Aynı zamanda 2 GB VRAM gereklidir.
4 GB toplam RAM olan bir sistemde hem Windows 10 x64 kullanıp hem de yüksek RAM ihtiyacı olan oyun oynamak isteyince oluşan durumu normal karşılıyorum ben. Windows 7, 8, 8.1'de düşük FPS sorunu yaşıyor olmanız sürücü veya bileşenlerinizden kaynaklı olabilir ancak Windows 10 x64 için en büyük göze batan şey RAM miktarınız.

Bilgisayarın 2 GB ramse kasması çok normal eğer kasalıysa bilgisayarın 2 tane 16 GB RAM almanı öneririm. Minecraft en az 4 GB RAM'de çalışıyor.

Geri
Yukarı