Windows 10 mouse ara sıra tıklamıyor

cembozkurt92

Kilopat
Daha fazla  
Bundan 2-3 ay önce Windows 10'u ilk açtığımda fare imleçim hareket ediyor ama hiçbir şeye tıklayamıyordum. Bu sorun CTRL+alt+del yapınca hemen kendine geliyor mouse ve çözülüyordu. Ama son 1 ay içinde bunu sadece başlangıçta değil ara sıra PC açıkkende yapmaya başladı dediğim gibi her şey çalışıyor imleç hareket ediyor ama ne sol tık ne sağ tık çalışıyor ve fareylede alakalı değil mouse pad de takılıyor. Başka farede de aynı sorun oluyor. Windows problemi veya SSD'dendir diye yeni SSD aldım sıfırdan Windows 10 ve ardından Windows 11'i kurdum ama açar açmaz gene aynı sorun. Özellikle herhangi bir oyun kurulurken veya arka planda açıkken çok oluyor. Dediğim gibi CTRL+alt+delete yapınca sorun geçiçi olarak çözülüyor ama bazen her dakika bunu tekrarlıyor bazen saatte bir yapıyor. İnternette yabancı kaynakların dediği her şeyi yaptım dediğim gibi sıfırdan SSD aldım ve sıfırdan Windows kurdum bütün sürücülerim güncel. Sizce sorunun kaynağı nedir? Bu arada laptopum Monster Abra v12.4 i5 10.nesil işlemcim ve 16 GB RAM'im var.

Son düzenleme:
hocam belliki yazılımsal bir hata faremi camaşır makinesine atayım istersen?mousepadimden bile tıklayamıyorum fare hızı ne alaka?bilmiyorsan lütfen çözüm uydurmaya çalışmayın windows ayarlarından şunu şöyle yap desen eyvallah donanımsal bir sorun DEĞİL diyorum ben

O zaman fareni değitşirecen birader. Donanımsal bir sorunu yoksa yeni fare alacaksın cevabını bildiğin soruyu sorma o zaman.

Birader anlamıyorsun galiba fare değiştirdim diyorum okuman yazman yok mu bir şey bilmiyorsan rastgele çözüm üretmeye çalışma istediğim soruyu sorarım benim canımı sıkma git başka posta musallat ol yazılanı okuyamıyorsun okuduğunu anlamıyorsun büyük ihtimal bilgisayardan da anlamıyorsun. Faremi değiştirdim farklı port denedim mouse pad bile çalışmıyor yeniden Windows kurdum %99, 99 yazılımsal hata bunun nasil çözebilirim? Diyorum fare değiştircen diyosun. Hadi abicim ortaokul Türkçe dersine hadi dellendirme beni.

Yeni konular

Geri
Yukarı