Windows 10 mu daha stabil yoksa Windows 11 mi?

Görsel olarak, performans olarak, stabilite olarak ben windows 11'den oldukça memnunum. Tek sıkıntısını çektiğim durum güç seçenekleri kısmı. Hani olur ya (denetim masası-sistem ve güvenlik-güç seçenekleri) yüksek performans, dengeli, nihai performans, güç tasarrufu gibi seçenekler. Bu kısımda "güç tasarrufu" seçeneği seçili olduktan sonra işlemcinin frekans hızı 2.20 civarlarına otomatik düşmesi lazımdı ama W 11 üzerinde bu olmuyor. Ryzen 5 3600 kullanıyorum işlemci olarak ve sanırım bazı amd işlemcilerde bu problem hala devam ediyor. Yani film falan izlerken sadece net üzerinde gezinirken ben neden işlemci frekansının 3.7 3.8 gibi rakamlarda çalışmasını isteyeyim ? Fazladan ısınıyor zaten şu yaz günlerinde. Bios veya diğer alternatif bazı yöntemler ile neden manuel olarak ayarlamak zorunda bırakıyorsun bizi güzel arkadaşım ? Bak w10 da ne güzel çalışıyordu bu. Neyse aylardır güncelleme yapmıyordum ve epey bir güncelleme varmış gene. Güncellemeden sonra kontrol edeceğim bu yazılımsal sorun giderilmiş mi acaba.

Tüm güncellemeleri yapmama rağmen malesef "güç tasarrufu" sorunu devam ediyor neyse idare edeceğiz artık.

Diğer yandan güncelleme ile gelen bu klasör önizleme gibi şeyi nasıl kaldırabilirim acaba bilen var mı ? Bir klasörün içinde bir şey varsa önizlemesini gösteriyor. Klasör seçenekleri - Her zaman simge göster, küçük resim gösterme seçeneği klasör içerisinde olan fotoğrafların önizlemesini de kapatıyor. Yani işe yaramıyor bu seçenek malesef.

gibi.png

i3 10105 F işlemci 16 GB RAM ve 1660 Ti ekran kartıyla çoğu oyunlarda Win 11'de daha yüksek FPS alıyorum ilk çıktığı zamanki gibi takılmalarda yok ben herhangi bir sorun yaşamıyorum Win 11'de tavsiye ederim.

Geri
Yukarı