Windows 10 nasıl hızlandırılır?

Noodleyiyenkel

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Oyun oynarken, mesajlaşırken, film izlerken vs. Windows 10 nasıl hızlandırılır? Hızlandırmaktan kastım boşta RAM bırakmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek sekme açma hatta mümkünse Firefox gibi daha light bir tarayıcıya geç

Windows Explorer üzerinden C: Diskini temizle

Windows Search (Arama indeksi)'ni kapat.

Denetim Masası'ndan gelişmiş sistem ayarları'nı bul ve bütün animasyonları kapat. Birazcık sistem çirkin gözükebilir ama kesinlikle buna değer.

Mem Reduct kullanın

Bunun gibi sistem telemetrilerini devre dışı bırakmayı sağlayan programlar kullanın.

Hafif tarayıcılar kullanın (Pale Moon vb)
Mem reduct ne işe yarıyor? Ram programı mı öyle bir şey istemedim. Github daki programı nasıl indirebilirim? Nasıl kullanılıyor?

Mem Reduct ne işe yarıyor? RAM programı mı öyle bir şey istemedim. GitHub'daki programı nasıl indirebilirim? Nasıl kullanılıyor?

Kusura bakmayın gene banlıydım yazamadım :D sağ tarafta yeşil bir yer var oraya tıklayın latest yazıyor. Sonra assests kısmı kapalıysa açık yapın. Orada Optimizer-xx.exe gibi isimli bir dosya var.
Onu indirin. İçinde çeşitli ayarlar var gereksiz hizmetleri telemetrileri kullanmıyorsanız Xbox gibi şeyleride devre dışı bırakabiliceğeniz ayarlar var. Bunları yaparsanız Windows 10 hızlanacaktır diye düşünüyorum ve Türkçe dil seçeneği mevcut.

Geri
Yukarı