Windows 10 nasıl sıfırlanır?

Sıdık

Centipat
Daha fazla  
Windows 10 sıfırlamak için ayarları açtığımda 2-3 saniye içerisinde hemen kapanıyor. Sıfırlamak için başla butonuna bastığımda işe yaramıyor. PC Sony Vaio, BIOS ayarlarından sıfırlama şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlangıç onarma üzerinden sıfırlamayı denediniz mi? Size tavsiyem, Windows'u sıfırlama özelliği işinize yarayacağını düşünmüyorum. Hem çok uzun sürer, bazen kendini sıfırlayamıyor bile, Windows'u daha çok bozabilir, performans düşüklüğü yapabilir. Bu yüzden yeni bir Windows kurulumu istiyorsanız USB ile boot ederek kurulumu başlatın. Bunlara rağmen sıfırlama yapmak isterseniz başlangıç onarmaya girip oradan deneyebilirsiniz.

Başlangıç onarmaya girmek için:

• Başlat menüsü.
  • "Shift" basılı tutarak yeniden başlat tıkla.
  • Sorun gider > Bu bilgisayarı sıfırla.

Başlangıç onarma için benden şifre istiyor ve ben hala şifremi bulabilmiş değilim.

USB ile boot islemi icin USB'yi nerede bulabilirim?

Son düzenleme:
USB ile boot islemi icin USB'yi nerede bulabilirim?

Arkadaşından alabilirsin veya internet kafeye gidip oradan USB alabilirsin, bilgisayarcıya gidip USB alabilirsin ama bunların hepsi riskli çünkü virüs bulaşmış olabilir USB'ye, sonuçta başkasının USB belleği. Kendin 1 tane USB sipariş verip istediğin kadar format atarsın daha iyi.

Peki satin alacagim USB bellegin guvenilir olup olmadigini nasıl anlayabilirim?

Sıfır bir USB bellek alırsan güvenilir, ben daha çok kullanılmış USB bellekleri demek istemiştim. Her kullanılmış USB bellek virüslü olacak diye bir şey yok.

Geri
Yukarı