Windows 10 neden bu kadar yavaş?

HDD ve 4 GB ile zaten çok bir şey beklemeyin. Sadece dizi/film amaçlı kullanıyorsanız Linux dağıtımı kurabilirsiniz ya da Windows 10'u debloat etmeyi deneyebilirsiniz.

Orijinal Windows 10 kullanıyorum. ESET Nod32 de var o da orijinal.
Korsan kullanmıyorum hiçbir şeyi.

Bilgisayarım 4GB RAM A8-7410 işlemci 2.2 Turbo'yla 2.5GHz hızı.
Sadece dizi internet için kullanıyorum ama gereksiz kronik donmaları var fotoğraf açarken açılmıyor videoyu bekletiyor.
BIOS açılışı hızlı ama açılınca disk %100 dolu oluyor sistem ne olduğu belirsiz dibine kadar sömürüyor.

Daha önce 8 hariç tüm sürümleri kullandım destek olsa XP'ye geri donerdim kullanması basit olsa da inanılmaz kaşıntı bir sürüm.
bu makinaya ssd de taksanız çok iyi bir performans alamazsınız işlemciniz baya kötü malesef

Ben şu an 4 GB RAM ve HDD ile Windows 10 kullanıyorum gereksiz her şeyi sildim ve kapattım gerekli performans ayarlarını yaptım ve sorunsuz kullanıyorum ancak oyunlar da performans düşüşü tabii ki var 8.1'de kullanmıştım ve size şunu söylemeliyim ki bilgisayarı inanılmaz rahat tutuyor ve arkada RAM 800 MB harcıyordu ben de oyunları da sorunsuz oynuyordum ben güncellik olsun ve lisansım var diye Windows 10 geçtim ama siz 8.1 kesinlikle geçin derim Pro değil de 8.1 Single Language öneririm Microsoft'un sitesinden indirebilirsiniz.

Geri
Yukarı