Windows 10 Neden Windows 7 Üzerine Kurulu?

tbncvxcsjqpnby

Hectopat
Makaleler
1
Başlık size saçma gelebilir. Hani şu Windows 7 bölümünde "Microsoft' un artık miadını doldurmuş işletim sistemi" diyor ya, peki neden windows 7 ya da windows 8 diyelim, işte windows 10 bu işletim sistemlerinin üzerine kurulu? Tabi Microsoft da neden uğraşsın? Temizden işletim sistemi yapmak zor. Sonuçta sitesinde "Edge tarayıcı, Windows Hello, Cortana gibi "modern" özellikler gösterilirken sys32' de altta neler neler yatıyor; internet explorer, (Ayarlar getirilmiş iken hala Denetim MAsası), ekran alıntısı aracı vs. Tamam eyvallah bunlar işe yarıyor olabilir ama hani "modern" diye kakalanan işletim sistemi bari "neden Windows 9' dan Windows 10' a geçildi?" Sorusunu versin, ahaha, aklıma geldi?! Ağ ve paylaşım merkezini açın, windows Vista ikonu, Allah'ım ya, özellikle aygıt yöneticisi kaç yıldır var? Geri-ileri tuşlarını bile tanımıyorum. Başlangıcı açıyorum, tüm uygulamalara giriyorum ve şu modern arayüz... Tabi aşağı inince, "Windows donatıları" klasörünü görünce işin suyu değişiyor. Herhalde dediğimi anladınız. Belki bu konudan ağır ceza yiyeceğim ama kesinlikle Windows 10' un perfonmansını, stabilizasyonunu ve güncelliğini kötülemiyorum, sadece düzen takıntım var, örneğin ne zaman tablete gereksiz bir şey kursam format atasım geliyor, içimde boşluk oluşuyor. Onun dışında diyeceğim bir şey yok, Windows' u seviyorum, herkese selamlar ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı