Rehber Windows 10 .NET Framework 3.5 Kurma

Makaleler
7
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar malum şu anda en güncel işletim sistemi Windows 10 fakat Windows 10'da bir sıkıntı var. .NET Framework 3.5 hatası. Bu gün bunun çözümünü anlatacam öncelikle ihtiyacımız olanlar:

1) Windows 10 imajı (indirmek için:
Windows İSO Dosyalarını Microsoft'tan İndirme ve Kurulum konumu ziyaret edin)

2)Tabii ki de bir bilgisayar:

1.Yol

İlk işlemimiz CMD ile

İmajın üzerine çift tıklayalım Windows onu ayrı bir disk uzantısında açar örneğin E sürücüsü olarak bu harfi unutmayalım.

Ya da USB kurulum belleğiniz varsa onu takarakta yapabilirsiniz.

Öncelikle CMD'yi yönetici olarak çalıştıralım.

Ardından şu komutu girelim.

Kod:
DISM /Online /Enable-Feature /FeatureName:NetFx3 /All /LimitAccess /Source:d:\sources\sxs

/Source özelliği geri yüklemek için gereken dosyaların konumunu belirtir (örnekte, D:\sources\sxs klasörü). Eğer sizin ki farklı bir harfse D yerine onu girin.

İşlem tamamlandığında böyle bir ekran gelecek.

installed-seccessfully.png

Bu ekran işlemin başarılı olduğunu gösterir.

2. Yol

.NET Framework 3.5 Offline Installer

Bu uygulama ise yukarıda yaptığımız işlemleri yapmadan yükleme yapıyor.

Öncelikle uygulamayı indirelim.

http://media.askvg.com/files/Microsoft-Dot-Net-Framework-35-Offline-Installer-for-Windows-8.zip

Ardından açalım böyle bir ekran gelecek.
netframework_offline_installer.png

Burada "installation Settings" kısmından sürücümüzün harfini seçip "Install" tuşuna basalım ve işlemimiz bu kadar hayırlı olsun artık Windows 10'a .NET Framework 3.5 yüklemiş olduk.

Bir kısmını www.sordum.net'ten aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm bunlardan daha kolay bir yol da var. Denetim masasından “Windows özelliklerini aç veya kapat” kısmına tıklayıp gelen pencereden “.NET Framework 3.5” seçeneğini işaretleyip tamam butonuna basın. Birkaç dakika içinde dosyalar inecek ve değişiklikler uygulanacaktır.

Bu zat
Tüm bunlardan daha kolay bir yol da var. Denetim masasından “Windows özelliklerini aç veya kapat” kısmına tıklayıp gelen pencereden “.NET Framework 3.5” seçeneğini işaretleyip tamam butonuna basın. Birkaç dakika içinde dosyalar inecek ve değişiklikler uygulanacaktır.
Bu zaten anlattığın yöntem çalışmayan Windowslar için..

Selamlar arkadaşlar malum şu anda en güncel işletim sistemi Windows 10 fakat Windows 10'da bir sıkıntı var. .NET Framework 3.5 hatası. Bugün bunun çözümünü anlatacağım öncelikle ihtiyacımız olanlar:

1) Windows 10 imajı (indirmek için:
Windows İSO Dosyalarını Microsoft'tan İndirme ve Kurulum konumu ziyaret edin)

2)tabii ki de bir bilgisayar:

1.yol

İlk işlemimiz CMD ile.

İmajın üzerine çift tıklayalım Windows onu ayrı bir disk uzantısında açar örneğin e sürücüsü olarak bu harfi unutmayalım.

Ya da USB kurulum belleğiniz varsa onu takarakta yapabilirsiniz.

Öncelikle CMD'yi yönetici olarak çalıştıralım.

Ardından şu komutu girelim.

Kod:
DISM /Online /Enable-Feature /FeatureName:NetFx3 /All /LimitAccess /Source:d:\sources\sxs

/source özelliği geri yüklemek için gereken dosyaların konumunu belirtir (örnekte, D:\sources\sxs klasörü). Eğer sizin ki farklı bir harfse D yerine onu girin.

İşlem tamamlandığında böyle bir ekran gelecek.

Eki Görüntüle 226652
Bu ekran işlemin başarılı olduğunu gösterir.

2. yol.

.NET Framework 3.5 offline ınstaller.

Bu uygulama ise yukarıda yaptığımız işlemleri yapmadan yükleme yapıyor.

Öncelikle uygulamayı indirelim.

http://media.askvg.com/files/Microsoft-Dot-Net-Framework-35-Offline-Installer-for-Windows-8.zip

Ardından açalım böyle bir ekran gelecek.
Eki Görüntüle 226653

Burada "installation settings" kısmından sürücümüzün harfini seçip "ınstall" tuşuna basalım ve işlemimiz bu kadar hayırlı olsun artık Windows 10'a .NET Framework 3.5 yüklemiş olduk.

Bir kısmını www.sordum.net'ten aldım.

Hocam son dediğiniz yolu denedim. İnstallation Source directory not found. Maske sure that you have selected the appropriate (Virtual) Drive letter. Ve sadece :C diski var bende. Hortlatmığım için pardon.

Yeni konular

Geri
Yukarı