Windows 10 NET Framwork Aktif Etme

GremorySanji

Hectopat
Daha fazla  
Size Şöyle söyliyim ben Visual Studio kuracağım ama Visual kurmak için NET Framework kurmamı istiyor ama NET Framework kurmaya çalıştığımda kurulmuyor, çünkü zaten Windows'a kurulu diyor.

Kurulu dediği ise;

Program Ekle Kaldır > Windows Özellikleri aç & kapa'da olan NET Framework'ler.

Sorunumu gelirsek, ben buradaki NET Framework tiklerini açıyorum ilk yaptığımda indirme yaptı ve üstüne yeniden başlatma dahil istedi, sonra tekrar denediğimde kurulu değil dedi. Yine tekrar Windows özellikleri aç kapaya geldiğimde tikler kalkmıştı. İşlemi tekrar ettiğimde tikleri atıp tamam dedikten sonra işlemi yapıyor oldu diyor ama aktif olmuyor, tikler geri kalkıyor. Bu sadece "NET Framework" için geçerli diğerleri tamamen sorunsuz çalışıyor, Direct Play vs.

11111111.png

Denediğim çözüm yolları :
1.
CMD Yönetici olarak çalıştırılmış olarak "DISM /Online /Enable-Feature /FeatureName:NetFx3 /All /LimitAccess /Source:C:sourcessxs " kodu kullanmak aynı zamanda iso ile ve resource dosyası ile denedim bu kodu.
2.
CMD
sfc /scannow
3.
CMD
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
4.
Net Framework Repair tool.

Gördüğünüz kodu win10 kurulu olan flaş disk e uyguladığımda vermiş olduğu hata image versiyonları uyuşmuyor güncellemeden dolayı sanırım buda.
406069

Dosya Ekleri

• cdcdcd.png
    cdcdcd.png
    7 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Denetim masasındaki program listesini atarmısın. İlk kurulum denediğinde netfw hata verip kalıntı bırakmıştır. Kurduğun sürüm nedir 3.5-4.5 , 32-64bit?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı