Windows 10 ntkrnlmp.exe mavi ekran hatası

Nahri

Kilopat
Makaleler
1
RAM
1x Crucial Ballistix BL8G32C16U4B 8GB 3200MHz DDR4 CL16
Elektrik gittikten sonra mavi ekran almaya başladım, Memtest86 ile RAM'leri varsayılan ayarlarda test ettim ve hata almadım. Vanguard sildim DDU ile sürücüyü silip stabil sürüme geçtim ama hala çöküyor. Bazen aniden kapanıyor ve fanlar hızlanıyor, bazen mavi ekran veriyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

1x Crucial Ballistix BL8G32C16U4B 8GB 3200MHz DDR4 CL16 RAM
1x Crucial Ballistix BL8G36C16U4B 8 GB 3600 MHz DDR4 CL16 RAM

Ekran kartı sürücü güncellemesi yapın. Ayrıca bozuk sistem dosyaları olabilir. Bunu yapmak için arama kısmına "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra 'sfc /scannow' yazın

Ekran kartı sürücü güncellemesi yapın. Ayrıca bozuk sistem dosyaları olabilir. Bunu yapmak için arama kısmına "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra 'sfc /scannow' yazın.
Ekran kartının son sürümünü kurdum ve çokça çökme aldım. Üstelik WHQL sürücü ve çöktüğünde sürücünün ekran kartımla uyumlu olmadığı hatasını bile aldım. Pro versiyonu daha stabil görünüyor. Şu an sıfırdan Windows kuruyorum çökme olursa raporunu paylaşacağım.

Hocam yine çöktü tekrardan bakma şansın var mıdır? @emr0

@Murat5038 hocam yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Ekran kartının son sürümünü kurdum ve çokça çökme aldım. Üstelik WHQL sürücü ve çöktüğünde sürücünün ekran kartımla uyumlu olmadığı hatasını bile aldım. Pro versiyonu daha stabil görünüyor. Şu an sıfırdan Windows kuruyorum çökme olursa raporunu paylaşacağım.

Hocam yine çöktü tekrardan bakma şansın var mıdır? @emr0

@Murat5038 hocam yardımcı olur musunuz?
Şuan dışarıdayım eve geçince bakacağım merak etmeyin.

@Nahri Tekrar merhaba, öncelikle sorunun BIOS kaynaklı olduğunu düşünüyorum. BIOS pilini çıkarıp takar mısınız? Ayrıca sistem geri yükleme dosyası oluşturmayı unutmayın. Eğer daha önceden oluşturduysanız lütfen o sisteme geri dönün ki sorunun kaynağını bulabilelim.

Son düzenleme:
Şuan dışarıdayım eve geçince bakacağım merak etmeyin.

@Nahri Tekrar merhaba, öncelikle sorunun BIOS kaynaklı olduğunu düşünüyorum. BIOS pilini çıkarıp takar mısınız? Ayrıca sistem geri yükleme dosyası oluşturmayı unutmayın. Eğer daha önceden oluşturduysanız lütfen o sisteme geri dönün ki sorunun kaynağını bulabilelim.
BIOS pilini çıkarıp taktım, BIOS'u sıfırladım üstüne güncelledim bile ama sanırım sorun RAM'lerde. Şöyle ki: İkisini de tek tek test ettiğimde test temiz çıkıyor ama sanırım birlikte çalıştırdığım zaman sistem çöküyor. Elektrik kesintisinden önce böyle bir şey yoktu ama şu an neden böyle bilmiyorum.

RAM'lerden birisi BL8G36C16U4B diğeri ise BL8G32C16U4B.

BIOS pilini çıkarıp taktım, BIOS'u sıfırladım üstüne güncelledim bile ama sanırım sorun RAM'lerde. Şöyle ki: İkisini de tek tek test ettiğimde test temiz çıkıyor ama sanırım birlikte çalıştırdığım zaman sistem çöküyor. Elektrik kesintisinden önce böyle bir şey yoktu ama şu an neden böyle bilmiyorum.

RAM'lerden birisi BL8G36C16U4B diğeri ise BL8G32C16U4B.
Böyle durumlarda RAM'lere sorun olmaz diye biliyorum.

Böyle durumlarda RAM'lere sorun olmaz diye biliyorum.
Bilemiyorum hocam, sorun anakartta desem iki slotta da denedim RAM'leri. RAM'lerde desem testler temiz çıkıyor. PSU'da desem hem ekran kartı hem RAM hem de işlemciyi stres testine sokuyorum kapanma olmuyor. Keşke tek tıkla sorunlu parçayı anlayabilecek bi' programımız olsaydı 😀

Bilemiyorum hocam, sorun anakartta desem iki slotta da denedim RAM'leri. RAM'lerde desem testler temiz çıkıyor. PSU'da desem hem ekran kartı hem RAM hem de işlemciyi stres testine sokuyorum kapanma olmuyor. Keşke tek tıkla sorunlu parçayı anlayabilecek bi' programımız olsaydı 😀
Kusura bakmayın bugün ilgilenemedim. Yarın detaylı bir araştırma yapacağım. Bende merak ediyorum neden böyle olduğunu.

Geri
Yukarı