Windows 10 Nvidia 3D ayarları değişikliği aktif olmaması

Atahan FAK3

Hectopat
Daha fazla  
Acer marka Laptop var. Sorunum şu ki; Windows 10 ve Windows 8.1'de Nvidia 3D ayarlarını kendime göre yapılandırmama rağmen, 3D uygulamalarında yaptığım değişiklikler aktif olmuyor. Fakat Windows 7 sürümünde ise yaptığım her ayar 3D uygulama içerisinde aktif olabiliyor. Sizden ricam ben Windows 10 kullanmak istiyorum, bu sorunu çözmemde bana yardımcı olabilir misiniz?

Oyunlarda Recep Bey. Örneğin Cs:GO oynarken Vsync Nvidia 3D ayarlarında kapatmama rağmen oyun içinde Vsync açıksa yine 60 FPS'ye sabitliyor. Halbuki Nvidia 3D ayarlarında kapanınca kapanması lazım.

Oyunlarda Recep Bey. Örneğin Cs:GO oynarken Vsync Nvidia 3D ayarlarında kapatmama rağmen oyun içinde Vsync açıksa yine 60 FPS'ye sabitliyor. Halbuki Nvidia 3D ayarlarında kapanınca kapanması lazım.
Bu arada Laptop markası Acer V3-772g.

Bildiğim kadarı ile oyun içi ayarlar NVIDIA ayarlarının üstüne geçiyor. Eğer VSync kapatacaksanız CS:GO içinden de kapatın.

Ayrıca bir de genel ayarları "3D uyulamanın karar vermesine izin ver" olarak ayarladığınızdan emin olun.

upload_2017-8-18_15-15-6.png

Bu arada Laptop markası Acer V3-772g.
GTX 850m Gpu, 12gb Ram, i5-4210M Cpu, ekran çözünürlüğü de 1600x900 olan model.

Bildiğim kadarı ile oyun içi ayarlar NVIDIA ayarlarının üstüne geçiyor. Eğer VSync kapatacaksanız CS:GO içinden de kapatın.

Ayrıca bir de genel ayarları "3D uyulamanın karar vermesine izin ver" olarak ayarladığınızdan emin olun.

Eki Görüntüle 254755
Recep Bey sorunum Windows 7'de bu problemi yaşamamam, ama dediğim gibi güncel bir Windows sürümü kullanmak istiyorum.

Tamamen Windows 10 Creator Updateden kaynaklı bir hata. Nvidia forumlarında bunu yaşayan çok kişi var. Herkes Microsoft'un güncellemeyle düzeltmesini bekliyor. Aynı sorunu ben de yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı