Windows 10 "Nvidia Donanımı Bulunamadı" Hatası

The Appropriate

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Hepinize merhaba arkadaşlar. Konuda da dediğim gibi Nvidia sürücüsünü güncelleyemiyorum. Birkaç hafta önce PC'mi Win 10'a yükselttim. Şu an PC'de GT840m var. Kısaca size şöyle anlatayım. GeForce Experience programından en son gelen sürücüyü yüklemek için hızlı kurulum seçeneğine tıklıyorum. Ancak kurulum hazırlığından sonra Nvidia bana şöyle bir hata sunuyor: "Bu bilgisayarda Nvidia donanımı bulunamadı" diye bir sarı ünlem işaretli bir hata geliyor karşıma. Sizce bu hatanın sebebi nedir? Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim sizlere.
-Kullandığım bilgisayarın özellikleri:
  • İntel Core i5 4210U
  • Nvidia GeForce GT840m
  • 4 GB DDR3 RAM

Sürücüyü Nvidia sitesinden indirin. Program ve özelliklerden nvidia kurulumlarını kaldırın. Aygıt yöneticisinden ekran kartınızı bulup dosyalarıyla beraber sürücüsünü kaldırın. Daha sonra indirdiğiniz kurulumu çalıştırıp yükleme yapın.

DDU ile silmeyi üstüne İntel'i seçip silmeyi denediniz mi?
Hayır. Denemedim.

Sürücüyü Nvidia sitesinden indirin. Program ve özelliklerden nvidia kurulumlarını kaldırın. Aygıt yöneticisinden ekran kartınızı bulup dosyalarıyla beraber sürücüsünü kaldırın. Daha sonra indirdiğiniz kurulumu çalıştırıp yükleme yapın.
Teşekkür ederim. Deneyeceğim.

Bu iş için DDU gibi 3. parti programları kullanmanıza gerek yok. Ben bu zamana kadar hiç ihtiyaç duymadım. Aygıt yöneticisinden sürücüyü kaldırırken sürücü yazılımını kaldırmanız yeterli. Zaten DDU programını güvenli kipte açmanız öneriliyor. Hiç bir şekilde çözemezseniz o yöntemi deneyebilirsiniz.

Bu iş için DDU gibi 3. parti programları kullanmanıza gerek yok. Ben bu zamana kadar hiç ihtiyaç duymadım. Aygıt yöneticisinden sürücüyü kaldırırken sürücü yazılımını kaldırmanız yeterli.
Senin duymaman diğerlerinin ihtiyaç duymayacağı anlamına gelmez. Ayrıca aygıt yöneticisinden kaldırmak ile iş bitmiyor.
Zaten DDU'yu güvenli kipte açmanız öneriliyor.
Güvenli modla konunun ne alakası var? İllede açılması gerekmiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı