Windows 10 OEM key alınır mı?

bayhickimsee

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hocam Windows 10 satın alacağım. Orijinaline param yetmiyor şu an PC diziyorum. Beni 4-5 ay idare eder mi OEM key satın alsam? Ve daha sonra orijinal aldığımda PC'ye sıfırlayıp tekrar flash bellekten yükleme yaptığımda herhangi bir sorunla karşılaşmam değil mi? FreeDOS PC.

4-5 ay sonra kendi sitesinden orijinal olarak satın alacağım ama şu an 100 liralık OEM key alacağım ileride orijinale geçerken bir sıkıntı olmaz yani değil mi? İnternetten baktım anakarta falan yazılıyormuş bu OEM merak ettiğim nokta buydu.

Ben 10 liraya aldım 3 ay önce , bilmiyorum birşey olursa Allah'a emanet. Önemli bilgiler falan varsa yapmayın derim ama bilgim yok da ben olsam yapmazdım.

Anakartınızı değiştirecekseniz OEM lisansınız yeni bilgisayarınızda çalışmaz. Bu arada kurumsal bir bilgisayar değilse Windows'un kendisine binlerce bayılmak yerine 150 TL'ye sağlamlisans'tan halledin gerçekten bir fark yok.

Anakartınızı değiştirecekseniz OEM lisansınız yeni bilgisayarınızda çalışmaz. Bu arada kurumsal bir bilgisayar değilse Windows'un kendisine binlerce bayılmak yerine 150 TL'ye sağlamlisans'tan halledin gerçekten bir fark yok.

Yok hayır ben önce OEM lisans alıp onu kuracağım daha sonra orijinal alıp kendimi garantiye alacağım demek istedim. Ömür boyu kullanmak için OEM lisansı alıp girdikten sonra format ile orijinal lisansı girebiliyor muyum aklıma takılan konu bu.

Jetlisans'dan Retail key almıstım 30 liraya MAK key çıkmıştı, desteğe mail attim yeni bir key verdiler kullandım Windows Retail oldu 6 aydır kullanıyorum hala bir sıkıntı çıkmadı.

Arkadaşlar teşekkür ederim ama ben sorun veya sorun olmamasında değilim ben ileride kesin olarak orijinal alıp ömür boyu kullanacağım OEM mi alayım yoksa OEM yazmayan dijital mi alayım geçici olarak önerilerinize açığım ileride kesin olarak orijinal sitesinden satın alacağım.

Arkadaşlar teşekkür ederim ama ben sorun veya sorun olmamasında değilim ben ileride kesin olarak orijinal alıp ömür boyu kullanacağım OEM mi alayım yoksa OEM yazmayan dijital mi alayım geçici olarak önerilerinize açığım ileride kesin olarak orijinal sitesinden satın alacağım.
Bilgisayar topluyorum yazmıştınız, anakartınız da değişecekse OEM alın gitsin yeni anakartta orijinal kullanırsınız.
Anakart değişmeyecekse gömülü OEM key problem yaratır mı bir bilgim yok maalesef.

Bilgisayar topluyorum yazmıştınız, anakartınız da değişecekse OEM alın gitsin yeni anakartta orijinal kullanırsınız.
Anakart değişmeyecekse gömülü OEM key problem yaratır mı bir bilgim yok maalesef.

Evet PC yeni olacak benim demek istediğim ileride format attıktan ve orijinal lisansı kendi sitesinden aldıktan sonra tekrar bu anakarta girebiliyor muyum formattan sonra kafama takılan konu buydu? Şu an geçici olarak kullanacağım bütçeden dolayı sıkıntım olduğu için geçici lisans alacağım ileride ömürlük olması açısından alıp tekrar bu topladığım sisteme aynı anakartlı sisteme bu orijinal ürünü girebiliyor muyum?

Geri
Yukarı