Windows 10 OEM key alınır mı?

Typeous

Kilopat
Merhaba arkadaslar, su anda suresi dolmus Windows 8.1 Pro deneme surumunu kullaniyorum. Lisansli windows kullanmak istiyorum ancak bazi sorularim var. Bu konulari gercekten hic bilmiyorum.

Oncelikle bilgisayarim toplama bilgisayar, bu yuzden sanirim Windows 10 oem key satin almam gerekiyor. Windows 10 oem key satin alirsam herhangi bir problem cikar mi? Anakarta kayitli olma durumu ile ilgili bir sey duydum format atmam halinde urun sahte mi olmus olur?

Ayrica elimde dreamsparktan edindigim windows 8.1 keyi var, para harcamak istemiyorum. Windows 8.1 kurmak istiyorum. Oyunlar konusunda bu Windows 8.1 surumu herhangi bir uyumluluk problemi yaratir mi?

Son olarak su anda C surucusu SSD ve Windows'um kurulu, D surucusunde oyunlarim bulunmakta. Daha once hic format atmadim sadece videolarini izledim, sadece SSD karttaki sistem dosyalarini silip yeni Windows'u oraya mi kurmam gerekiyor?

Uc sorumu da cevaplarsaniz cok mutlu olurum tesekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Anakartınızı değiştirirseniz yeni bir Windows 10 almanız gerekecek. Format atmayla sahte olmaz. Format attığınız zaman internete bağlandığınız anda Windows 10 otomatik olarak ürününüzü etkinleştirecek. Ayrıca elinizde bulunan Windows 8.1 Industry Pro'yu kullanabilirsiniz. Boşuna para vermenize gerek yok. Oyunlarda bir problem olmaz. Sadece SSD bölümünü formatlayacaksınız. Oraya kuracaksınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı