Windows 10 OEM lisans nasıl kaldırılır?

Boniform

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarımda Windows 10 Pro OEM lisans bulunmakta. Retail lisans Windows 10 Home yüklemek istiyorum. Kaldırmak için önce CMD'den belli komutları girmem gerekiyor mu yoksa sadece sıfır kurulum yaparak Retail lisansımı girsem Home sürümünü yükleyebilir miyim?
Bir de şöyle bir durum var anakartım B550-F Wi-Fi ve aynısının sıfırıyla değişti. (servis anakartı kaybetmiş :D) Anakart değişimi sonrası Windows'um açıldı ama OEM lisansım gitmiş midir? Şu an güç kaynağım yok bilgisayarı açamadığım için bakamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD yönetici olarak aç ve bunu yaz slmgr /upk

Bilgisayarımı aldığımda Windows 10 Pro kurup OEM kodu satın almıştım. Sistem gereksiz yere yorulduğundan sürekli fan çalışıyordu. Bunun üzerine HP Windows 10 Home kurmamı önerince bir kez daha lisans parası verip kurmaya karar verdim fakat kurulum yaptıktan sonra bir baktım ki Windows kendiliğinden etkinleşmiş. Belki sizde de aynısı olabilir.

Bende B550-F WİFİ anakart vardı servise yollamıştım aynısının sıfırıyla değişti ( Qp bilişim kartımı kaybetmiş :D) onu taktığım zaman Windowsum açıldı dosyalarım falan her şeyim duruyordu fakat oem lisansım gitmiş midir? Şuan güç kaynağım yok bakamıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı