Çözüldü Windows 10 Pro key vs Windows 10 Pro OEM key

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

WhatIveDone

Hectopat
Daha fazla  

Birisi Windows 10 Pro lisans(80TL), olarak diğeri Windows 10 Pro OEM lisans(140TL) diye geçiyor acaba farkları nelerdir? Hangisini önerirsiniz?

Çözüm
OEM key anakarta gömülen keydir. Tekrar tekrar format attığında otomatik olarak kayıt olur. Normal olan ise tek kullanımlık keydir.
OEM key anakarta gömülen keydir. Tekrar tekrar format attığında otomatik olarak kayıt olur. Normal olan ise tek kullanımlık keydir.
Ya ben aslında İtopya'dan sistem aldım tam bilmediğim için FreeDOS gelir sanıyordum fakat Windows 10 Pro ile geldi ve ilk kullandığım günün gecesi Windows'u etkinleştir yazısı geldi şimdi Windows 11'e mi yükseltsem key mi girsem bilemedim. Windows 11'e yükseltsem yine etkinleştir yazısı mı olur? Ne tavsiye edersiniz

Zaten amaç konuyu açan arkadaşı bilgilendirmek :). Sizin mesajınızla alakalı olduğu için cevaplayarak ekstra olarak ekleyeyim dedim. İyi sosyaller :).

Sağ olun hocam size de iyi sosyaller, iyi etmişsiniz 🙂.
Ya ben aslında İtopya'dan sistem aldım tam bilmediğim için FreeDOS gelir sanıyordum fakat Windows 10 Pro ile geldi ve ilk kullandığım günün gecesi Windows'u etkinleştir yazısı geldi şimdi Windows 11'e mi yükseltsem key mi girsem bilemedim. Windows 11'e yükseltsem yine etkinleştir yazısı mı olur? Ne tavsiye edersiniz
Hocam ben 10 Pro OEM key aldım SaglamLisans üzerinden ve şu an da sapasağlam çalışıyor. Önerim Windows 10 Pro OEM key almanız olur sonrasında formatla 11 Pro'ya rahatça yükseltebilirsiniz. 10 OEM keyini 11'de de kullanabiliyorsunuz. 11 için key alıp daha fazla para vermenize değmez.

Microsoft'un sitesinde bu şekilde yazıyor:

Sağ olun hocam size de iyi sosyaller, iyi etmişsiniz 🙂.

Hocam ben 10 Pro OEM key aldım saglamlisans üzerinden ve şu an da sapasağlam çalışıyor. Önerim Windows 10 Pro OEM key almanız olur sonrasında formatla 11 Pro'ya rahatça yükseltebilirsiniz. 10 OEM keyini 11'de de kullanabiliyorsunuz. 11 için key alıp daha fazla para vermenize değmez.

Microsoft'un sitesinde bu şekilde yazıyor:

Teşekkürler hocam Windows 10 Pro OEM key alayım ben o zaman.

Windows 11'e yükseltince de key girmen gerekecek. Sen bilirsin, ister key girip yükselt, ister yükselttikten sonra key gir. Aynı hesap.

Geri
Yukarı