Windows 10 olay görüntüleyicisindeki DCOM hataları

287352

Centipat
Merhaba. Arkadaşlar olay görüntüleyicisi yerinde sistem sekmesinde hatalar alıyorum. Ve gerçekten bunlar 1-2-10 tane falan da değil. Genel olarak "DCOM" ile alakalı farklı farklı hatalar alıyorum. Ama neredeyse her hatanın içinde "DCOM" kelimesi yer alıyor. Technopat'ta bir arkadaş benzer sorun yaşamış. Ben de CS:GO'da sorunlar yaşıyorum. Kendisi bu DCOM hatalarını Xbox kapatarak halletmiş, ama konu 2016 yılına ait. Şu an zaten Windows 10 kullandığım sürümde Xbox yok. Bu sorun nedir? Nasıl çözebilirim? Mesela bu hatalardan sadece üç tanesini buraya yazayım, ama fazlasıyla çok var bu hatalar...Bu hatalar normal olamaz değil mi? Çünkü gerçekten çok fazlalar ve hep bu DCOM sunucu bilmem nesi ile alakalı işte...Benzer sorunu yaşayan arkadaşın konu linki de bu; [Çözüldü] MSI GE62 2QC Apache Steam Oyunları ile Yaşanan Sorunlar - Technopat Sosyal

"DCOM sunucuyu çalıştırmak üzere WPNUSERSERVICE_1F9D0 hizmetini "yok" bağımsız değişkenleriyle başlatmaya çalışırken "1084" hatasını aldı:
{D18705BE-FC2F-44C8-AEFF-1CD49AEA8FC1}"

"DCOM sunucuyu çalıştırmak üzere shellhwdetection hizmetini "yok" bağımsız değişkenleriyle başlatmaya çalışırken "1084" hatasını aldı:
{DD522ACC-F821-461A-A407-50B198B896DC}"

"DCOM sunucuyu çalıştırmak üzere netprofm hizmetini "yok" bağımsız değişkenleriyle başlatmaya çalışırken "1084" hatasını aldı:
{A47979D2-C419-11D9-A5B4-001185AD2B89}"

"Dhcp hizmeti, şu hata nedeniyle başlatılamayan AFD hizmetine bağımlıdır:
Sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor."

Böyle başka hatalar da var. Ben bunları tek tek araştırmaya kalksam gerçekten yetişemem. Bunlar cidden sorun mu yapıyor ? Online oyunlarda büyük sorunum var. Bunlarla alakalı mıdır acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı