Rehber Windows 10 OneDrive Kaldırma

Uyarı: Bu işlem Onedrive içindeki her şeyi silecektir! İşlemi yapmadan önce hem masaüstünüzdeki hem de Belgeler klasörünüzdeki her şeyi D:\ gibi bir sürücüye ya da C:\ kök dizine yedekleyin!
  1. Buradan gerekli dosyayı indirin: https://github.com/TERRAOperative/OneDrive-Uninstaller/archive/master.zip

2. OneDrive Uninstaller v1.4.bat dosyasına sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın.

3. OneDrive'a elveda deyin.
PC yeniden başlayınca yedekleri tekrar eski yerine koyabilirsiniz.

Son düzenleme:
Konuda bundan bahsedilmemişti. Biz dosyaların silindiğini söyledikten sonra uyarı olarak eklendi.

Keşke insanların sorunlarına laubali bir şekilde cevap vermesen sürekli.
Biz OneDrive kullanmıyoruz. Bu nedenle zaten kaldırmak istediğimizi belirtiyoruz ya.
Ama sen de çok iyi biliyorsundur ki, OneDrive'ın Windows 10 kurulduktan sonra biz aktif etmeden otomatikman aktif olduğunu ve masaüstüne veya belgelere eklediğimiz her şeyin otomatikman sadece OneDrive'ın içine kaydedildiğini.
Yeni bir Windows 10'da OneDrive otomatik olarak aktif geliyor ve bilgisayarımızda oluşturduğumuz herhangi bir dosya biz OneDrive'ı kullanmasak(çevrimdışı yapsak) bile C'de oluşturulan OneDrive
In içine kaydediliyor sadece.
Yani anlayacağın, senin burada, "kusura bakmayın arkadaşlar, uyarı düşmeyi unutmuşum" demen gerekirken verdiğin şu cevaba bak.
Not: Belgelerinizin sadece bu tür değil, herhangi bir hatalı Windows güncellemesinde de silinmesini istemiyorsanız, belgeler klasörünüzün konumunu D diskine ayarlayın. Tüm oluşturulan belgeler otomatik olarak D dizinde oluşur fakat yine de rahatlıkla hızlı erişimden erişebilirsiniz. İnternette ararsanız rahatlıkla bulabilirsiniz. :)
iyi günler.

Hocam konuyu tekrar hortlattım kusura bakmayın ama bende de var OneDrive resim ve müzik dosyaları falan vardı içleri de boştu bende sağ alttan One Drive'yı kapattım herhangi bir sorun olur mu?

1606383715846.png

Hata alıyorum nasıl çözerim?

Son zamanlarda konuyu önerdiğim üyelerde işlemi eksiksiz yapmasına rağmen OneDrive'ın "Belgelerim" klasöründe gözüktüğü, tam kaldırılmadığı üyelere denk geldim. "Eskisi gibi çalışmıyor mu acaba" diye düşünmeye başladım.

Yakın zamanda konudaki rehberi uygulayan üyeler varsa sonucunu başarılı-başarısız belirtebilir mi?

Son zamanlarda konuyu önerdiğim üyelerde işlemi eksiksiz yapmasına rağmen OneDrive'ın "Belgelerim" klasöründe gözüktüğü, tam kaldırılmadığı üyelere denk geldim. "Eskisi gibi çalışmıyor mu acaba" diye düşünmeye başladım.

Yakın zamanda konudaki rehberi uygulayan üyeler varsa sonucunu başarılı-başarısız belirtebilir mi?
Eski Windows kurlumumda sorunsuz yapmıştım fakat açıkçası yeni formattan sonra ihtiyaç duymadım.
Eskiden gereksiz işlemci harcama problemi vardı, artık yok çözmüşler sanırım o sorunu.

Dediğiniz yöntemle OneDrive'ı başarılı bir şekilde kaldırdım. Ancak belgelerim ve resimler klasörlerine giriş yapmaya çalıştığım zaman "Konum Kullanılamıyor" hatası alıp giremiyorum. Nasıl düzeltebilirim?

İşlemi yaptıktan sonra böyle diyor ne yapmam gerek?

Eki Görüntüle 987250

Aynı hatayı belgelerim ve indirilenler klasöründe alıyorum. Siz hatayı düzeltebildiniz mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı