Rehber Windows 10 OneDrive Kaldırma

Uyarı: Bu işlem Onedrive içindeki her şeyi silecektir! İşlemi yapmadan önce hem masaüstünüzdeki hem de Belgeler klasörünüzdeki her şeyi D:\ gibi bir sürücüye ya da C:\ kök dizine yedekleyin!
  1. Buradan gerekli dosyayı indirin: https://github.com/TERRAOperative/OneDrive-Uninstaller/archive/master.zip

2. OneDrive Uninstaller v1.4.bat dosyasına sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın.

3. OneDrive'a elveda deyin.
PC yeniden başlayınca yedekleri tekrar eski yerine koyabilirsiniz.

Son düzenleme:
Allah razı olsun Recep sen adamsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Onedrive'ı @Recep Baltaş'ın dediği gibi kaldırdım fakat bütün dosyalarım silindi, Onedrive girdim internetten orda bazıları vardı 3.35 GB kadar onları sadece alabiliyorum içinde olan 30 GB dosyalarım hepsi yok oldu, lütfen yardım edin.

Keşke not olarak konunun içerisinde bahsetseydin, onedrive içindeki her şeyin tamamen silineceğinden.
Tüm belgelerim, resimlerim silindi.

Madem OneDrive kullanıyorsunuz, o zaman neden siliyorsunuz arkadaşlar. Türk insanının da Windows'ta ne yapmak istediğini anlamak güç. Kullanıyorsan kaldırma o zaman. Kaldırınca da dosyalarım gitti diye ağlama!

Madem OneDrive kullanıyorsunuz, o zaman neden siliyorsunuz arkadaşlar. Türk insanının da Windows'ta ne yapmak istediğini anlamak güç. Kullanıyorsan kaldırma o zaman. Kaldırınca da dosyalarım gitti diye ağlama!

Konuda zaten tüm fotoğrafların gideceği belirtilmiş arkadaşlar, format attıktan sonra tüm oyunlarım gitti demekten farkı yok söylediğinizin.

Arkadaşlar eğer isim düzenlerken sonda .txt gibi dosya türünü göremiyorsanız;

Bir yeni klasör oluşturup açın, sırayla: Sol üst köşeden görünüm, sağ üst köşeden seçenekler, tekrar görünüm, 'bilinen dosya türleri için uzantı türlerini gizle' bu seçeneğin tikini kaldırıp kaydedin. Görünür olacaktır.
Not: Windows 10 için geçerli.

Teşekkür ederiz Recep Bey. Gayet kolay ve etkili bir yöntem. Sizden ricam bunun Windows Defender için de olanı var mıdır ? Varsa eğer paylaşırsanız çok memnun olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı