Windows 10 OpenGL hatası

Olricc

Hectopat
Daha fazla  
Bir sürer önce Win 7 olan sistemimi Windows 10'a yükselttim ve daha önce açılan Minecraft gibi oyunlar şimdi açılmamaya başladı. İlk önce verdiği hatalarda video card driver adlı hatayı veriyordu ama daha sonradan OpenGL ile ilgili hatalar vermeye başladı. Siz sormadan söyleyeyim oyunum orijinal. Bende biraz daha düşük sistem isteyen oyunlara yöneldim ve Kingdom Rush indirdim ancak bunu açmaya çalıştığımdaysa görselde gördüğünüz hatayı verdi. İntel G41 Express Chipset kullanıyorum son sürüm. Bunu düzeltmek için çeşitli yerlere baktım ancak ya eksik anlatım vardı ya da tamamen bozuk bir yöntemdi. Sizlere sorum eskiden olduğu gibi oyunlara girmek için eski işletim sistemine mi dönmeliyim yoksa bir çözümü var mı? bu hata yokken bu oyunları 50-70 FPS arası oynayabiliyordum.

Dosya Ekleri

• OPENGL.PNG
    OPENGL.PNG
    13,7 KB · Görüntüleme: 100
Ekran kartı sürücünüz OpenGL desteklemiyormuş. DDU ile sürücüyü kaldırın ve sitesinden en yeni sürücüyü kurun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Ekran kartı sürücünüz OpenGL desteklemiyormuş. DDU ile sürücüyü kaldırın ve sitesinden en yeni sürücüyü kurun.
Hocam bugün bir uygulama olmadan manuel şekilde silip en güncel sürümünü yükledim zaten ama bu uygulama ile yaparsam daha farklı bir sonuca varır mıyım?
Intel G41 Express Chipset Sürücüsü Bu konuya bir bakın, eski ya da hatalı sürücü indirmiş olabilirsiniz.
En yeni sürücü kurulu hocam.

Java 8 update 45'i kurmayı deneyin. Tabi bu sürüm kurulu değilse. Kuruluysa ya da başka bir sürüm varsa onları kaldırıp tekrar kurun. Bu sorunu çözerse ya da çözmezse ekran kartı için farklı bir sürücü kurun. Çözerse ki farklı bir sürücü kurmanızın sebebi eğer kartının sürücüsü 2013 tarihliyse Minecraft açılırken çöker.

Anakartınız nedir? DirectX 9 kurup deneyin. Open GL yerine deneyebilirsiniz. Onboard ekran kartı fazla güçlü değildir.

Artı -1 Eksi
Anakartınız nedir? DirectX 9 kurup deneyin. Open GL yerine deneyebilirsiniz. Onboard ekran kartı fazla güçlü değildir.
Teşekkürler hocam tavsiye için şimdi onu deniyorum,anakart modelim FUJITSU D3041-A1.

Geri
Yukarı