Windows 10 orijinal olduğunu nasıl anlarız?

Yiğit Özen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşımdan aldığım USB bellek ile bilgisayarıma Windows 10 Pro kurdum. Fakat orijinalliğinden emin değilim. Dosyaların oynanmış olabileceğini düşünüyorum. Sürüm 1151'den 1703'e güncelledim. Şu an etkinleştirmedim. Sağ altta Windows'u etkinleştir yazıyor. Dosya doğrulama, dosya bütünlüğü vs kontrol edebileceğim bir araç var mı? Orijinalliği nasıl teyit edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer crack yapmadıysanız sadece deneme sürümündedir. Yaptıysanız korsandır. G2A, Kinguin gibi yerlerde ucuza orijinal Windows 10 anahtarları satılıyor.

''Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Etkinleştirme', kısmından öğrenebilirsiniz.

Eğer crack yapmadıysanız sadece deneme sürümündedir. Yaptıysanız korsandır. G2A, Kinguin gibi yerlerde ucuza orijinal Windows 10 anahtarları satılıyor.
''Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Etkinleştirme', kısmından öğrenebilirsiniz.

Arkadaşlar etkinleştirme sormuyorum. Dosya kontrolü soruyorum. Sistem dosyaları ile oynanmış mı yoksa orijinal mi onu merak ediyorum.

@Recep Baltaş yıllar önce Windows 7 için bunun hakkında bir şeyler yazmıştı. Ama Windows 10'da işler nasıl oluyor keşke bilen birisi olsa...

Windows 7, 8 de falan vardı o oynama işlemi. Dosyaları doğrulama gibi birşey olduğunu sanmıyorum. En iyisi windows'un sitesinden indirip kurmak.

Windows 7, 8 de falan vardı o oynama işlemi. Dosyaları doğrulama gibi birşey olduğunu sanmıyorum. En iyisi windows'un sitesinden indirip kurmak.

Şuan kullandığım sürüm Pro. Microsoft'un sitesinden Pro versiyonu kaldırılmış. Tek çözüm bunu bir şekilde doğrulamak yani...

fikri olan yok mu?

Şuan kullandığım sürüm Pro. Microsoft'un sitesinden Pro versiyonu kaldırılmış. Tek çözüm bunu bir şekilde doğrulamak yani...

fikri olan yok mu?
Windows 10 Pro kaldırılmadı. Windows 10 seçeneğindeki iso ile kurulum yaparsanız hangi sürümün anahtarını girerseniz o sürüm kurulacaktır. Güncellemeleri düzenli alıyorsanız ve sistem kurulduğunda ek dosyalar yoksa orjinaldir.

Arkadaşın sorduğu soruyla cevaplar farklı gibi geldi. Onun sorduğu windows orijinalse etkinleştirme olayı değil, kurduğu iso dosyası üzerinde oynama var mı yok mu onu merak ediyor. Onu da nasıl öğrenebilirsin fikrim yok ama en iyisi ya Technopatın sitesinde yönlendirme yaptığı iso dosyasını indirin ya da Microsoft sitesinden indirip kurmanız. Tabi emin olmadan tekrar format atmayın. Umarım bilen çıkar.

Eğer arkadaşınızın yazdırdığı dosya elinde ise ISO dosyasının MD5 değerlerini kontrol edin. Eğer elinde değilse hangi kaynaktan indirdiğini sorup bizimle paylaşın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı