Windows 10 otomatik lisans etkinleştirdi

Bluedad

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eski bir laptopa yeni SSD taktım ve Windows 10 Pro 2004 (Microsoft sitesinden indirdiğim) kurdum. Ancak kurulumda lisans anahtarı girmeyi atla dediğim halde masaüstü geldiğinde otomatik olarak etkinleştirildiğini gördüm. Herhangi bir lisans anahtarı girmemiştim ve bilgisayar FreeDOS olarak satın alınmıştı. Acaba önceki kullandığım anahtarı otomatik tanıdı mı diye düşündüm. Yani anakarta gömülü olduğu için etkinleştirdiğini düşündüm ancak şu anki anahtar ile benim önceden girmiş olduğum anahtar eşleşmiyor. Daha önce hiç görmediğim bir lisans anahtarı gözüküyor. Sisteme girdiğimde Windows özellikleri altında "Windows feature experiance pack" yazıyor. Bu ne demek? Yardımcı olursanız sevinirim.

Eğer eski kullandığınız anahtar windows hesabınıza kayıtlıysa otomatik etkinleştirmiştir.
Ben de öyle sandım ama eski anahtarım ile şu an kullanılan anahtar aynı değil. Yani hiç bilmediğim bir anahtar ile aktifleştirildi.
Cmd'ye şu komutu yazın:

slmgr /xpr
Windows 10 Professional Edition. Makine kalıcı olarak etkinleştirildi yazıyor hocam.

Ben de öyle sandım ama eski anahtarım ile şu an kullanılan anahtar aynı değil. Yani hiç bilmediğim bir anahtar ile aktifleştirildi.

Windows 10 Professional Edition. Makine kalıcı olarak etkinleştirildi yazıyor hocam.
Gerçek anahtar bilgisayar özellikler ürün kimliği bölümünde yazan olmuyor. Bir diğer seçenek eski laptopun ana kartına anahtar gömülüde olabilir.

Geri
Yukarı