Çözüldü Windows 10 oturumun açılması uzun sürüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ceyhun_

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Windows 11'ISO ile kurmuştum. Bilgisayarı açtığımda anakartın logosunda 1-2 dakika kadar kalıp sonra Windows logosuna geçtikten sonra orada da biraz bekleyip Windows açılıyordu. Sonra tekrar Windows 10'a döndüm ve aynı sorun devam ediyor. BIOS da herhangi bir ayar yapmamıştım. BIOS güncel ve Windows 11'den önce bu sorun yoktu. Dediğim gibi şu an Windows 10 kurulu.

Windows 11'ISO ile kurmuştum. Bilgisayarı açtığımda anakartın logosunda 1-2 dakika kadar kalıp sonra Windows logosuna geçtikten sonra orada da biraz bekleyip Windows açılıyordu. Sonra tekrar Windows 10'a döndüm ve aynı sorun devam ediyor. BIOS da herhangi bir ayar yapmamıştım. BIOS güncel ve Windows 11'den önce bu sorun yoktu. Dediğim gibi şu an Windows 10 kurulu.

SSD mi kullanıyorsunuz?

Biosda fast boot seçeneği açık mı? Değilse açın.

Sistem nedir?

İşlemci AMD Ryzen 7 3700X ekran kartı NVIDIA RTX 2060 6 GB.
RAM 2x16 3200 MHz RAM.
Samsung 860 EVO 500 GB.
Samsung 970 EVO Plus 500 GB.
Amdnin ekran kartı driverlarini kaldırıp başlatmayı dener misiniz?

Geri
Yukarı