Çözüldü Windows 10 oturumun açılması uzun sürüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Dostum SSD ile alakalı bir sıkıntı olabilir o zaman. CrystalDiskMark kurup SSD hız değerlerini atabilir misin?

Dosya Ekleri

• CrystalDiskMark_20230715194839.png
    CrystalDiskMark_20230715194839.png
    25,5 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Msconfig'den (Win + R'ye basın ve msconfig yazıp entera basın) Önyükleme sekmesi altında bulunan gelişmiş seçeneklere girin, çekirdek sayınızı artırın (gördüğünüz en yüksek sayıya çıkartabilirsiniz.

Acaba RAM'lerden kaynaklanıyor olabilir mi BIOS'tan 3200 seçiyorum sürekli. Otomatik olmuyormuş.
Dostum sistemin açılma hızını SSD, HDD etkiler ramlerin çok küçük bir etkisi var. Onlarda sorun olsa bile açılış bu kadar uzun sürmez.

İşe yaramadiysa hard disk sentinel kurup sonuçları atar mısınız büyük ihtimal SSD sağlığı düşük.

Son düzenleme:
MSConfig'den (Win + R'ye basın ve MSConfig yazıp entera basın) önyükleme sekmesi altında bulunan gelişmiş seçeneklere girin, çekirdek sayınızı artırın (gördüğünüz en yüksek sayıya çıkartabilirsiniz.

Dostum sistemin açılma hızını SSD, HDD etkiler RAM'lerin çok küçük bir etkisi var. Onlarda sorun olsa bile açılış bu kadar uzun sürmez.

İşe yaramadiysa Hard Disk Sentinel kurup sonuçları atar mısınız büyük ihtimal SSD sağlığı düşük.

SSD'lerden M.2 olanı yeni aldım ötekisi normal SSD zaten. Ve ikisine de tek tek denedim Windows kurarak ve sonuç aynı.

MSConfig'den (Win + R'ye basın ve MSConfig yazıp entera basın) önyükleme sekmesi altında bulunan gelişmiş seçeneklere girin, çekirdek sayınızı artırın (gördüğünüz en yüksek sayıya çıkartabilirsiniz.

Dostum sistemin açılma hızını SSD, HDD etkiler RAM'lerin çok küçük bir etkisi var. Onlarda sorun olsa bile açılış bu kadar uzun sürmez.

İşe yaramadiysa Hard Disk Sentinel kurup sonuçları atar mısınız büyük ihtimal SSD sağlığı düşük.

1689634124605.png

Sağlık iyi gözüküyor.

Bölüm stili kısmında GPT yazıyor. Ama flasha UEFI olarak kurmuştum.

Pardon kafam karıştı UEFI zaten GPT'di.

SSD'lerden M.2 olanı yeni aldım ötekisi normal SSD zaten. Ve ikisine de tek tek denedim Windows kurarak ve sonuç aynı.

1689634124605.png

Sağlık iyi gözüküyor.

Az önce disk temizleme yaptım. (yeni format atmama rağmen) ve son bir kez daha BIOS'u sıfırlayıp sadece RAM'ler 3200 MHz ayarını seçtim başka bir ayarı ellemedim ve resetledim düzeldi. Yani sorunum bu iki uygulamayı yaparak düzeldi. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1866237

Sağlık iyi gözüküyor.

Az önce disk temizleme yaptım. (yeni format atmama rağmen) ve son bir kez daha BIOS'u sıfırlayıp sadece RAM'ler 3200 MHz ayarını seçtim başka bir ayarı ellemedim ve resetledim düzeldi. Yani sorunum bu iki uygulamayı yaparak düzeldi. Yardımlarınız için teşekkürler.
Çok acayip gerçekten ama sorununuzun çözülmesine sevindim.

Geri
Yukarı