Windows 10 Outlook hesabı ayarlarınız güncel değil

Saim

Kilopat
Merhabalar,
Windows 10'da Posta uygulamasını açarken [Outlook hesabı ayarlarınız güncel değil] diye bir bildirimle karşılaşıyorum. Yan tarafta Hesabı düzelt'e tıklayınca bu hata ile karşılaşıyorum:

2016-11-21.png

İkinci hata, Mağaza uygulamasında oturum açmaya çalıştığımda Bir hata oluştu lütfen oturum açmayı daha sonra tekrar deneyiniz diyor. Bu hataların nedeni nedir yardımcı olabilrseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen Outlook'ta bu tarz sorunlar gerçekleşebiliyor. Özellikle Android platformunda internet hızınız iyi seviyedeyken bile uzun süreler oturum girişi için sizi bekletebiliyor. Fakat sizin sorununuz farklı ve bunun için bazı çözümler mevcut.

Ben sözünü ettiğiniz ilk hataya odaklanıyorum. İkinci sorununuz için sadece şunu tavsiye edeyim. Farklı yeni bir Windows kullanıcı hesabı oluşturup bir öncekini silin. Genelde bu Mağaza girişi ile ilgili sorunları çözer.

1- Eksik veya bozuk sistem dosyaları ile ilgili sorunları giderin.

Bu birçok problemde kullanılan bir çözümdür. Muhtemelen işe yarar. Sol alt köşedeki Windows simgesine sağ tıklayın ve Komut İstemi (Yönetici)'ne tıklayın. Sonra şu komutu girin:

Kod:
sfc /scannow

2- Sisteminizi internet saati ile senkronize edin.

Denetim Masası > Saat, Dil ve Bölge > Tarih ve Saat > İnternet Saati > Ayarları değiştir... > Şimdi güncelleştir.

3- Mevcut Microsoft hesabınızdan Yerel bir hesaba geçiş yapın.

Veya zaten Yerel bir hesaptaysanız bir Microsoft hesabına geçiş yapın.

4- Outlook App'ten SSL bağlantısı kullanımını aktif hale getirin.

Ayarlar > Hesapları yönet > Change mailbox sync settings veya Posta kutusu senkronizasyon ayarlarını değiştirme > Advanced mailbox settings (Bu seçeneği görmek için diyalog kutucuğunda biraz aşağı inmeniz gerekir.)

Şu iki özelliğin kutucuklarının işaretli olduğundan emin olun: Require SSL for incoming email ve Require SSL for outgoing email. Bitti'yi seçin ve kaydedin.

5-

• Arama kutucuğuna Powershell yazın ve sağ tıklayıp Powershell'i Yönetici olarak çalıştırın.
  • Bu arada bunu yapmanız için UAC onayınızın olması gerekir.
  • Powershell penceresinden Windows 10 Universal Mail and Calendar'ı kaldırın. Şu komutu girerek:
  • Kod:
    Get-AppxPackage | Where-Object -Property Name -eq 'microsoft.windowscommunicationsapps' | Remove-AppxPackage

• Şimdi PC'nizi yeniden başlatın.
  • Sonra yine Powershell(Administrator)'i kullanarak %LOCALAPPDATA%\Comms\ klasörünü kaldırın. Şu komutu girerek:
  • Kod:
    Remove-Item -Path "$Home\AppData\Local\Comms\" -Recurse -Force
  • App Store'dan Windows 10 Universal Mail and Calendar adlı uygulamayı yeniden yükleyin.
  • Sorun çözülmüştür. Tüm Windows kullanıcı hesaplarında artık bu sorunu yaşamayacaksınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun birkaç haftadır bende de olmaya başladı. Outlook hesabı ayarlarınız güncel değil deyip duruyor bazen açılışta. Hesabınızla ilgilenmeniz gerek düzeltin falan gibi şeyler çıkıyor ekranda. Tıklayınca açılan ekranda şifrenizi yeniden girin yazıyor. Hata düzeltilmesi için?
...

Dosya Ekleri

• Yeni Microsoft PowerPoint Sunusujjjj.jpg
    Yeni Microsoft PowerPoint Sunusujjjj.jpg
    58,3 KB · Görüntüleme: 354
Bu sorun birkaç haftadır bende de olmaya başladı. Outlook hesabı ayarlarınız güncel değil deyip duruyor bazen açılışta. Hesabınızla ilgilenmeniz gerek düzeltin falan gibi şeyler çıkıyor ekranda. Tıklayınca açılan ekranda şifrenizi yeniden girin yazıyor. Hata düzeltilmesi için?

Çözüm bulabildin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı