Windows 10 Outlook Hesabı Şifresini Kaldırma

bertan06

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım & Oyun Geliştirme & CG Artist
Merhabalar.

Yakın zamanda başıma gelen bir problem canımı bayağı sıktı. Windows 10 işletim sistemli Asus marka bir dizüstü bilgisayarım var. Üniversiteden arkadaşım Windows mağazasına tabiri caizse sallamasyon bir Outlook hesabı oluşturarak giriş yapmış oyun indirmek için. Sistemde bunu oturum açma ekranına taşımış. Arkadaşım şifreyi de kafadan attığı için unutmuş. Dolayısı ile kafadan atarak oluşturduğu Outlook hesabının parolası hesap adı ile birlikte bilgisayarın oturum açma parolası olmuş. Hesaba Outlook üzerinden bir çok defa yanlış giriş yapılmaya çalıştığı için de Outlook üzerinde "Yanlış bir hesap adı ya da parola ile çok sayıda oturum açma girişimi yaptınız" hatası almaktayız. Eğer yanlış anlamadıysam hesap ya kısa süreli engellenmiş ya da tamamen kapatılmış oldu bir çok kez deneme yapıldığı için. Bu sebeple hesabın şifresini değiştirdik, değiştirmemize rağmen hala giriş yapamıyoruz, dolayısı ile kendi dizüstü bilgisayarıma da giriş yapamıyorum.

Format atmadan Windows 10 üzerinde bu parola olayını nasıl kaldırabilirim?
Şifre kırmak için bir çok root işlemi var fakat bu işlemler Outlooktan oturum açma için de geçerli olabilir mi?
Ve bu problemi çözmem için Flash belleğe yazabileceğim öneri program(lar)ınız ne(ler)dir?

Yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Recep Baltaş

İlginiz için teşekkür ederim. İlk yöntemi denedim ve birebir sonuç aldım, kullanıcıyı tespit etti ancak yerel oturum olmadığı için şifreyi bulduğu kısımda "not found" ibaresi ile karşılaştım. Dolayısı ile oturum çevrimiçi olduğu için bir şey yapamadım. Diğer yönteminizi de deniyorum şu an. Bahsedilen her şeyi 2. yöntemde uyguladım ve şu an beklemedeyim yaklaşık 10 dakikadır.

"...Decompressing Linux... Parsing ELF... done.
Booting the kernel."

Son kısımda bu yazı mevcut, bir süre bekleyin denmiş ve hala bekliyorum.

Eğer bu olmazsa birinci yöntemde bahsettiğiniz şifre bulma ekranında makineye başka bir yerel oturum atamak mümkün müdür?
Bu sayede farklı bir oturumla bilgisayara ulaşabilirsem çok iyi olacak sanırım.
Ya da bu şekilde farklı bir oturum açabileceğim bir program mevcut mudur?

Tekrar teşekkürler.

Windows 10 kurtarmayı flas belleğe aktarıp biostan flash belleği tanıttıktan sonra format atmadan sadece onar bölümünü seçtim ve oradan cmdye erişerek sağ alt kısımdaki erişim kolaylığı bölümünü cmdye çevirdim. Cmd üzerinden yeni bir kullanıcı hesabı açtım ve erişemediğim kullanıcıyı belgelerimdeki dosyalarımı yeni açtığım ana kullanıcıya transfer ederek giremediğim hesabı sildim ve halletmiş oldum. Başka türlü hiçbir şekilde hallolmadı. Yardımlarınız için teşekkür ederim, konu kapatılabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı