Windows 10 Oyun Modu işe yarıyor mu?

Bu oyun modu, performans artışı sağlıyor mu? Farkedebilen arkadaşlar var mı?
''Fark'' edilebilir bir performans artışı olmamasıyla beraber Microsoft mühendisleri o tuşu kullanıcılar iyi hissetsin diye koymadı 😅
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu Konu ile Kısa bir araştırma yaptım. 0.2 lik bir fps artışı var Çokta göze Batan Bir Düşüş Veya Artış Olmayacaktır Diye Düşünüyorum. Şahsen Ben Açtım Ancak Çok bir Faydası Yok

''Fark'' edilebilir bir performans artışı olmamasıyla beraber Microsoft mühendisleri o tuşu kullanıcılar iyi hissetsin diye koymadı 😅
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ne için var o tuş ozaman 🙃
Bir halta yaramıyor performans dibe vuruyor bende. Yapılacak ilk iş onu kapatmak olmalı. GTA 5'de işlemcinin sadece 2 çekirdeği çalışıyordu ve soruna bu sebep oluyormuş.
Ben de birşey fark edemedim. Kapattım 🙃

Ne için var o tuş ozaman 🙃

Ben de birşey fark edemedim. Kapattım 🙃
Oyun modu kararlı bir oyun deneyimi için var, performans artışı için değil. Oyun modu açıldığında Windows 10 CPU ve GPU kaynaklarını açtığın oyuna öncelik verecek şekilde dağıtıyor, Windows Update işlemlerini oyun esnasında askıya alıyor.

Geri
Yukarı