Çözüldü Windows 10 oyunlar hata vermeden kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

SemiKoseoglu765

Centipat
Yer
Herkesin Unuttuğu Yer, Iğdır
Daha fazla  
Merhaba, orijinal Windows 10 kullanıcısıyım. Kardeşimin bilgisayarı ( sorunu belirttiğim PC) çocuk oyunları oynuyor ve sadece onu oynuyor eskiden ben kullanıyordum biraz hor kullandım CS:GO LOL gibi oyunları oynuyordum uniye geçince kendime bir PC aldım her neyse 3 haftaya kadar sorun yoktu çocuk oyunu Roblox oynuyor. Bazı ağır roblox oyunları robloxun oyunu bu kadar ağır olamaz? Roblox farklı maplerin oluşturğu ortak bir oyun araşıtarbilirsiniz. Lütfen yardım eder misiniz? Bilgisayar 6 yıllık(biraz kötü bir PC) ilk sorunu. Teamwieverden yardım ederseniz çok memnun olurum roblox bile açılmıyor yani LOL CS:GO gibi, oyunara kardeşim giremiyor bazı hafif oyunlarda yüklenme ekranına kadar açılıyor sonra püff giti LOL'de direkt istemcide gidiyor yani ne bu anlamadım

Sistemim:

• Intel r Core i5-4200M CPU @ 2.50 GHz
  • 4 GB RAM
  • 64 Bit işletim sistemi *64 tabanlı işlemci
  • Windows özellikleri:
  • Windows 10 Pro (orijinal)
  • 1809 sürüm
  • Is derlemesi: 17763.1098
Yazılımsal, donanımsal?

Çözüm
İlk olarak Roblox gibi modlanabilir oyunları küçümsemeyin. Grafik olarak garip gözükse de, içinde sunduğu özellikler vb. gerçekten iyi sistem istiyor. Oynadığı modlar sistem için fazla ağırsa, farklı modlar oynamasını söyleyebilirsiniz. Ayrca her mod için grafik ayarı bulunuyor. Ayarlamayı bilmiyorsa, siz yardımcı olabilirsiniz.

Çok önemli dosyalarınızı yedekleyin.
İlk olarak bilgisayara virüs taraması yapın.
Bazı virüsleri temiz kurulum(format) çözemez. Bu yüzden tarama yapmadan, temiz kuruluma geçiş yapmayın. Sonrasında temiz kurulum ile, sisteme en güncel Windows sürümünü kurun.
Ek olarak galiba bu bir dizüstü bilgisayar. Harici GPU varsa, Roblox tanıtmanız gerekiyor. Roblox her güncelleme ile, oyun dosyalarını değiştiriyor. Kısacası her güncelleme sonrası Nvidia ya da AMD ayarlarından eklemeniz gerekiyor.
Harici GPU tanıtmak için oyunun normal versiyonunu yükleyin. Yani Microsoft store versiyonunu yüklemeyin. Site üzerinden hesabına giriş yapsın, bir tane oyunu seçip başlatsın. Yükleme ekranı çıkacaktır.
İlk olarak Roblox gibi modlanabilir oyunları küçümsemeyin. Grafik olarak garip gözükse de, içinde sunduğu özellikler vb. gerçekten iyi sistem istiyor. Oynadığı modlar sistem için fazla ağırsa, farklı modlar oynamasını söyleyebilirsiniz. Ayrca her mod için grafik ayarı bulunuyor. Ayarlamayı bilmiyorsa, siz yardımcı olabilirsiniz.

Çok önemli dosyalarınızı yedekleyin.
İlk olarak bilgisayara virüs taraması yapın.
Bazı virüsleri temiz kurulum(format) çözemez. Bu yüzden tarama yapmadan, temiz kuruluma geçiş yapmayın. Sonrasında temiz kurulum ile, sisteme en güncel Windows sürümünü kurun.
Ek olarak galiba bu bir dizüstü bilgisayar. Harici GPU varsa, Roblox tanıtmanız gerekiyor. Roblox her güncelleme ile, oyun dosyalarını değiştiriyor. Kısacası her güncelleme sonrası Nvidia ya da AMD ayarlarından eklemeniz gerekiyor.
Harici GPU tanıtmak için oyunun normal versiyonunu yükleyin. Yani Microsoft store versiyonunu yüklemeyin. Site üzerinden hesabına giriş yapsın, bir tane oyunu seçip başlatsın. Yükleme ekranı çıkacaktır.

Çözüm
Deneyeceğim çok teşekkürler.
Merhaba, çok teşekkür ederim sorunu çözdüm. Temiz kurulum yaptım dediğiniz gibi bir de Windows 10'u bir daha kurdum çok teşekkür ederim beğendim başka bir şey elimden gelirse söyleyin size katkıda bulunayım bir şey yapayım kendinize çok iyi bakın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı