Windows 10 Oyunlarda Siyah Ekran

vanGogh

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Selamlar, birkaç gündür bu sorun başıma geliyor bu artık. Cidden sinirden bilgisayarı parçalayacağım bir seviyeye geldi. Sorunum şu arkadaşlar oyun oynarken birden siyah ekran oluyor açık olan pencere beyaz ekran oluyor ve giriş yapabilmem için çıkıp girmem gerekiyor. Biraz önce NieR: Automata oynuyordum ama Save alamadım ve siyah ekran yedim. Cidden oyunu oynayasım kalmadı. Acaba bunun bir çözümü var mı? Bu sırada MSI Afterburner'dan baktım 42 dereceydi. Sistemim;

i5 10400F
16 GB DDR4 RAM
RX 5500 XT 8 GB

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp kendi sitesinden en son WHQL sürümünü kurun. OCCT ile Stabilite testi gerçekleştirin. Eğer siyah ekran geldiğinde bilgisayarda herhangi bir işlem yapamıyorsanız fakat kasa ışıkları yanıyorsa WattMan hatası olabilir.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp kendi sitesinden en son WHQL sürümünü kurun. OCCT ile Stabilite testi gerçekleştirin. Eğer siyah ekran geldiğinde bilgisayarda herhangi bir işlem yapamıyorsanız fakat kasa ışıkları yanıyorsa WattMan hatası olabilir.
Hocam öncelikle ekran kartında o.c. var mı ?
DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp en günceli kurun.
DDU ile ekran kartını kaldırdım yarın yine bir oyuna girerim bakarım hocam. İyi geceler!

DDU ile ekran kartını kaldırdım yarın yine bir oyuna girerim bakarım hocam. İyi geceler!
İyi geceler hocam. Ekran kartını kaldırdığınızı belirtmişsiniz sadece. Umarım WHQL sürümünü kurmayı unutmamışsınızdır🙂. Ayrıca bahsettiğim stabilite testinide gerçekleştirmeyi unutmayın.

Hocam test nasıl yapacağım. Uygulamayı indirdim direk açtım CPU test yaptım ve sonuç:

00:00:00 - Info - Test schedule started at 2021-06-13 01:10:08
00:00:00 - Info - CPU - Started (Duration : 01:00:00)
00:00:03 - Error - CPU - Crashed
00:00:03 - Info - CPU - Stopped
00:00:03 - Info - Test schedule completed

Hocam test nasıl yapacağım. Uygulamayı indirdim direk açtım CPU test yaptım ve sonuç:

00:00:00 - ınfo - test schedule started at 2021-06-13 01:10:08
00:00:00 - ınfo - CPU - started (duration: 01:00:00)
00:00:03 - error - CPU - crashed.
00:00:03 - ınfo - CPU - stopped.
00:00:03 - ınfo - test schedule completed.

Hocam thread sayısını girip deneyin. Ayrıca şu an çıkmam gerekiyor yarın yazacağım. Yaptığınız test CPU testi ayrıca. 3D kısmına tıklayıp 5 dakikalık bir ekran kartı testi gerçekleştirin. 95 dereceyi görürse kapatın. İyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı