Windows 10 parolayı kabul etmiyor ve sıfırlanmıyor

BurakÇoban

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, CTRL alt Del yaptıktan sonra görev yönetimini açacaktım. İstemeden oturumu kapata tıkladım. Önüme parolayla açacağım bölüm geldi fakat parolamı kabul etmiyor. Bilgisayarı sıfırlayayım dedim onun için bile parola istiyor. Anlayacağınız elim kolum bağlı hiçbir şey yapamıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20191226_174500__01.jpg
    IMG_20191226_174500__01.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 97
Şifrenin doğru olduğuna emin miyiz? Caps lock ve num lock tuşlarının açık/kapalı olduğuna emin miyiz? Klavye dilinin Türkçe olduğuna emin miyiz? Bu tarz ayar farkları şifre yanlışlığına sebep olabilir.

Microsoft hesabı kullanıyorsanız eski parolanızı girmeyi deneyin. Ekran görüntüsünde internet bağlantısının olmadığı görünüyor. Yeni parolayla daha önce bilgisayarınızda oturum açmadıysanız sorununuz bu olabilir.

Şifrenin doğru olduğuna emin miyiz? Caps lock ve num lock tuşlarının açık/kapalı olduğuna emin miyiz? Klavye dilinin Türkçe olduğuna emin miyiz? Bu tarz ayar farkları şifre yanlışlığına sebep olabilir.
Sanal klavyeden de denedim olmuyor. Parola yanlış girildiği zaman parolunuzu mu unuttunuz diye seçenek çıkması gerekirken çıkmıyor.
Microsoft hesabı kullanıyorsanız eski parolanızı girmeyi deneyin. Ekran görüntüsünde internet bağlantısının olmadığı görünüyor. Yeni parolayla daha önce bilgisayarınızda oturum açmadıysanız sorununuz bu olabilir.
Evet internet bağlı gözükmüyor o da garip. Çünkü internete kabloyla bağlanmaktayım.
Bilgisayarı sıfırla diyorum
IMG_20191226_181305-min.jpg

İsmimin yazılı olduğu seçeneğe tıklıyorum.
IMG_20191226_181358__01.jpg

Bu kısımda parolamı giriyorum ama kabul etmiyor. Şifremi sıfırlayamıyorum da. En kötü bilgisayarı sıfırlayayım dedim yinede parola...
IMG_20191226_181410__01-min.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı