Windows 10 PC'ye macOS Big Sur kurulur mu?

Bu dual boot olayı nedir? Yani Windows'u silmeden yapabilir miyiz bunu?
Dual boot'un amacı iki işletim sistemini tek bilgisayarda kullanabilmek. Windows'u silmeden yapabilirsin yani.
Fakat büyük Windows güncellemeleri, EFI'yi değiştirebiliyor bazen. Bu durumu önlemek için birkaç ayar var, kurulum sonrası bu ayarı da yapmayı unutma. OpenCore'da bootstrap'ti sanırım adı, son sürümle değiştirdiler biraz. Clover'da da benzer bir adı vardır diye düşünüyorum.

Dual Boot'un amacı iki işletim sistemini tek bilgisayarda kullanabilmek. Windows'u silmeden yapabilirsin yani.
Fakat büyük Windows güncellemeleri, EFI'yi değiştirebiliyor bazen. Bu durumu önlemek için birkaç ayar var, kurulum sonrası bu ayarı da yapmayı unutma. OpenCore'da bootstrap'Ti sanırım adı, son sürümle değiştirdiler biraz. Clover'da da benzer bir adı vardır diye düşünüyorum.

Böyle bir rehber var ama bunu yapsam olur mu Dual Boot için

Böyle bir rehber var ama bunu yapsam olur mu Dual Boot için.

Ama benim önerim eğer farklı disklere kuracaksan. PC'den Windows olan diski çıkar. Ama tek diske kuracaksan. Diski böl harf ata diske isim ver kuruluma geç. Ama benim önerim her zaman ilk MacOS'un kurulması sonra Windows'un kurulması.

Ama benim önerim eğer farklı disklere kuracaksan. PC'den Windows olan diski çıkar. Ama tek diske kuracaksan. Diski böl harf ata diske isim ver kuruluma geç. Ama benim önerim her zaman ilk MacOS'un kurulması sonra Windows'un kurulması.

Çok fazla kişisel dosyam var. O yüzden Windows'u silmek istemiyorum.

Anlatırsanız çok iyi olur.

Şimdi. İsterseniz Discord üzerinden anlatayım. Windows simgesinin geliyoruz sağ tık. Disk yönetimi. Oradan C: Diskine geliyoruz sağ tık. Birimi küçült diyoruz orada kaç GB ayırcağınızı seçiyorsunuz macOS için mesela 100 GB ayırıcaz. Bunu MB olarak yazıcağız 102400.
Sonra diski böler. Orada biçimlendiril memiş 100 GB disk olur ona yeni basit birim deyin. Orada birime etiket verin harf verin sonra kurulum ekranına gelelim. Disk izlencesini seçiyoruz. Orada diskiminiz bölümleri gözükür bunu anlamamız için diske ad verdik. Ya da orada kaç GB olduğuna bakıp anlayabiliriz. Diski APFS guıd olarak biçimlendiyoruz. Ve sonra macOS kurulumuna geçiyoruz.

Şimdi. İsterseniz Discord üzerinden anlatayım. Windows simgesinin geliyoruz sağ tık. Disk yönetimi. Oradan C: Diskine geliyoruz sağ tık. Birimi küçült diyoruz orada kaç GB ayırcağınızı seçiyorsunuz macOS için mesela 100 GB ayırıcaz. Bunu MB olarak yazıcağız 102400.
Sonra diski böler. Orada biçimlendiril memiş 100 GB disk olur ona yeni basit birim deyin. Orada birime etiket verin harf verin sonra kurulum ekranına gelelim. Disk izlencesini seçiyoruz. Orada diskiminiz bölümleri gözükür bunu anlamamız için diske ad verdik. Ya da orada kaç GB olduğuna bakıp anlayabiliriz. Diski APFS guıd olarak biçimlendiyoruz. Ve sonra macOS kurulumuna geçiyoruz.

217 GB boş olmasına rağmen en fazla 1722 MB küçültebiliyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı