Çözüldü Windows 10 performans seçenekleri eksik

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fallen God

Hectopat
Hocalarım ben şimdi normal bir şekilde Denetim Masası'ndan donanım ve sese oradan da güç seçeneklerine girdim ama bende seçenek olarak sadece dengeli performans vardı. Normalde güç tasarrufu ve yüksek performansta olmalıydı ama yoktular. Nedenini söylerseniz sevinirim.

Çözüm
Ek planları göster kısmına tıklayın, yine gözükmezse CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve vereceğim komutları girin.

Yüksek performans için;
Powercfg -setactive 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c

Güç tasarrufu için;
powercfg -setactive a1841308-3541-4fab-bc81-f71556f20b4a
Laptop kullanıyorsanız çalıştıra mblctr yazarak Windows Mobility Center'a giriş yapıp oradan yüksek performansa alabilirsiniz.

Masaüstü kullanıyorsanız CMD'ye aşağıdaki kodu yazarak güç seçeneklerine yüksek performans modunu ekleyebilirsiniz.

Ek planları göster kısmına tıklayın, yine gözükmezse CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve vereceğim komutları girin.

Yüksek performans için;

Güç tasarrufu için;
powercfg -setactive a1841308-3541-4fab-bc81-f71556f20b4a

Çözüm

Yüksek performans için;
Powercfg -setactive 8C5E7FDA-E8BF-4A96-9A85-A6E23A8C635C

Güç tasarrufu için;
Powercfg -setactive A1841308-3541-4FAB-BC81-F71556F20b4a

Hocam ben bu işlerde yeniyim CMD'yi yönetici olarak nasıl açarım acaba?

Hocam ben bu işlerde yeniyim CMD'yi yönetici olarak nasıl açarım acaba?
Masaüstünde sol alt kısımdan başlat menüsünü açın, başlat menusu açıldığında cmd yazın, ya da komut istemcisi yazin ikisi de olur. Arama kısmında uygulama çıktığında uzerine mouse ile sağ tıklayın, yönetici olarak çalıştır yapın.

Videoda 17. saniyedeki gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Masaüstünde sol alt kısımdan başlat menüsünü açın, başlat menusu açıldığında CMD yazın, ya da komut istemcisi yazin ikisi de olur. Arama kısmında uygulama çıktığında uzerine mouse ile sağ tıklayın, yönetici olarak çalıştır yapın.

Videoda 17. saniyedeki gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam oldu verdiğiniz komutu nereye yazdığım önemli mi yoksa ortalara yazsam fark eder mi?
Tamadır hocam yaptım oldu çok teşekkürler.

Geri
Yukarı