Windows 10 Performans Sorunu

luckarry

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Windows 10 kullanıyorum lakin temiz kurulumdan sonra güncelleme yapınca bilgisayarda bir dengesizlikler başlıyor. Güncellemeyi de otomatik olarak yapıyor ve yapmasını da istiyorum. Aynı zaman da bilgisayara yeni çıkan güncel sürücüleri kurarken (ekran kartım için) packet failure hatası alıyorum, her yeni ekran kartı güncellemesi çıktığında format atmak durumunda kalıyorum, çünkü izinler ile ilgili bir problem yaşıyor sistem ve çıkışı bulamadım. Bunun sonucunda Radeon Settings kayboluyor.
Benim sizlere sorum Windows 10'u orijinal kullanıyorum ama sizce bir sonraki güncellemeye kadar Win 8.1 kullanmalı mıyım ?
Unutmadan eklemeliyim, bu sorunlardan sonra oyunlarda teklemeler vb. şeyler başlıyor. Gözle görülür derecede performans kayıpları mevcut.

Sistemim:

Intel i7 6700K 4.0 Ghz İşlemci
MSI Gaming M7 Anakart
ASUS DIRECT CUII R9 290X Ekran Kartı
HyperX Savage 16 GB 3000 Mhz DDR4 RAM
SAMSUNG 850 EVO 250 GB SSD
WD 1 TB 7200 RPM HDD

Her türlü soru ve yardımlara açığım, şimdiden teşekkürler.

64 BİT Windows 10 son sürümünü kullanıp sorun yaşıyorsan, donanımsal bir prolem yoksa kurulum da ve ya sürüm de bir sorun vardır. İso dosyası indirip usb bellekten temiz kurulum yapmanı tavsiye ederim. Ayrıca ürünlerin tek tek sitelerinden indir sürücülerini, yardımcı programlar ( slimdrivers vb ) bu bağlamda saçmalayabiliyor.
Kolay gelsin.

Microsoft'tan indirdim dosyayı 2 defa, kurulum dosyasında problem olduğunu düşünmüyorum. Rufus vb. şeylerin neredeyse tamamını denedim ve hepsinde sonuç aynı sanıyorum ekran kartının sürücüsü ile alakalı bir durum. Benim aslında asıl sorunum genel windows güncellemeleri sonrası performans kaybı. Şu anlık güncellemeleri kapatmak durumunda kaldım, sistemi orijinalleştirdikten sonra her hangi bir güncelleştirme yüklemedim, sistem açıkçası fıstık gibi çalışıyor en ufak sorunu yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı