Windows 10 Performans Testi Nasıl Yapılır?

Daha fazla  
Windows 8'de ve Windows 8'den yükseltme Windows 10'da Yüksek performans modunda aşırı ısınırdı şimdi tüm harddiskin içini boşaltım tamamen sıfırdan bir Windows 10 kurdum. Isınma yok ses yok ama sanki biraz yavaş gibi veya bilmiyorum. Ben ısınmayınca yavaş sanıyorum çünkü öyle gözle görünür bir fark yok bu yüzden Windows 10 için performans testi yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Görev Yöneticisi > Performans kısmında, "boşta" kullanımlar %50'yi aşmıyorsa herşey normaldir. Şu ana kadar en performanslı işletim sistemi Windows 10'dur.

Bunu deneyebilirsin:

Windows tuşu + R kısayolunu kullanarak Çalıştır uygulamasını başlatın.
Açılan kutuya winsat formal yazıp enter tuşuna basın.
Siyah komut penceresi açılacak ve bir ya da iki dakika içinde performans ölçümü yapacak, işlemin bitmesini bekleyin.
Pencere kapandıktan sonra C:/Windows/Performance/WinSAT/DataScore klasörünü açın.
2014-01-12 17.07.16.094 Formal.Assessment (Initial).WinSAT adında bir dosya göreceksiniz. Dosya adının başındaki tarih sizde farklılık gösterecektir. Bu dosyayı Internet Explorer ile açınız.
Açtığınız dosyada aşağıdaki gibi sistem skorlarınız görebilirsiniz. (Ctrl + F kısayolunu kullanın ve arama kutusuna SystemScore yazın) devamında sonuçları elde etmiş olacaksınız.

Böyle. Aslında kurulum falan yapıyor arkada ama bilmiyorum onunda etkisi var mı?

Acaba overclock falan mı yapsam bilmiyorum... Notebook olduğundan biraz tereddütlüyüm ama yaparsam da azıcık minnak bir değişiklik yapabilirim çünkü kurulum yapılıyor işlemci nedense anca %1 %5 sarasında hatta bazen %0. Azıcık belki işe yarayabilir çünkü daha adobe programları kurulacak onlarda biraz güce ihtiyacım olabilir...

bu arada winsat skorum bu
<SystemScore>4.9</SystemScore>
<MemoryScore>7.7</MemoryScore>
<CpuScore>7.7</CpuScore>
<CPUSubAggScore>7.9</CPUSubAggScore>
<VideoEncodeScore>7.5</VideoEncodeScore>
<GraphicsScore>4.9</GraphicsScore>
<Dx9SubScore>9.9</Dx9SubScore>
<Dx10SubScore>9.9</Dx10SubScore>
<GamingScore>9.9</GamingScore>
<StdDefPlaybackScore>TRUE</StdDefPlaybackScore>
<HighDefPlaybackScore>TRUE</HighDefPlaybackScore>
<DiskScore>5.9</DiskScore>

(hala adobe creative cloud kurulmaya devam ediyor)

Dosya Ekleri

• ScreenShot_20160105024522.png
    ScreenShot_20160105024522.png
    33,2 KB · Görüntüleme: 2.388
Windows 10 yeni kurdum. Sanki böyle tabiri yerindeyse yağ gibi akmıyor. Test edebilir miyim? Nasıl?
Dell Inspiron 7000 kullanıyorum.

Geri
Yukarı