Çözüldü Windows 10 pin kaldirma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7 4700mq 3.40ghz
Gt740m 2gb
2x4 1600mhz
Samsung 870 Evo 500gb
Arkadaşlar dün formatladim ve Windows kurarken pin koyma mecburiyetinde bıraktı. Şimdi ise pin unuttum deyip iptal basmayı denedim yine olmuyor açılırken yeni pin eklemek zorunda kalıyorum. Var mı? Bu PIN'i kaldırmanın bir yolu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Deneyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayarlar > hesaplar > oturum açma seçenekleri adımlarını takip edin. Daha sonra Windows hello pın'e tıklayın. Değiştir butonunun yanında kaldır butonuna basabiliyorsanız basıp kaldırın, kaldıramıyorsanız Microsoft hesapları için Windows hello oturumu açma gerektirir seçeneğini kapatıp tekrar dediğim adımları uygulayın. Sorununuz kalkacaktır.

Ayarlar > hesaplar > oturum açma seçenekleri adımlarını takip edin. Daha sonra Windows hello pın'e tıklayın. Değiştir butonunun yanında kaldır butonuna basabiliyorsanız basıp kaldırın, kaldıramıyorsanız Microsoft hesapları için Windows hello oturumu açma gerektirir seçeneğini kapatıp tekrar dediğim adımları uygulayın. Sorununuz kalkacaktır.

Hocam Windows hello kapatınca Microsoft parolası geldi şimdi de bu gitmiyor.

Önce hesap ayarlarınızdan PIN'i kaldıracaksınız daha sonrasında dediğim şekilde parolayı kaldıracaksınız böylece hiçbir parola ekranı olmadan direkt olarak masaüstüne geçeceksiniz.

PIN'i kaldırmak için ayarlar - hesaplar - oturum açma seçenekleri bölümünde pın bölümünde "pınimi unuttum" seçeneğiyle önce pın i kaldırın, daha sonra, önceki mesajda dediğim işlemi gerçekleştirip parolanızı kaldırın. Bunların sonucunda dediğim gibi sorunsuzca masaüstüne ulaşacaksınız.

Geri
Yukarı