Windows 10 Posta mail gelmiyor

Biosattva

Kilopat
1-2 hafta önce win10 güncelleştirmesi yaptım, %97 (sayıyı tam hatırlamıyorum ama o civarlarda) civarlarında takıldı kaldı, bende bilgisayarı tuşundan kapadım. Tekrar açtığımda masaüstü çıktı ve önce format atılmış gibi duruyordu ve çok kasıyordu. Bilgisayarı birkaç defa kapayıp açınca düzeldi, eski dosyalarım geri geldi.
Ancak şimdi birkaç sıkıntım var:
-Firefox ve Chrome' a tıkladıktan 5dk sonra açılıyor ama açıldıktan sonra hızı aynı.
-Posta uygulaması yeni gelen mailleri göstermiyor.
-Bilgisayar kapanmasında sıkıntı var. ''Bilgisayarı Kapa'' seçeneğine basınca kapanmıyor, ''Kapanıyor'' yazıyor fakat kapanmıyor.

Birden fazla sorun olduğu için aşağıdaki yöntemi öneriyorum. Düzelmezse temiz kurulum yapın gene düzelmezse donanımsal sorunları gözden geçirin.

Dosya yapısının bozulması gibi Windows kaynaklı bir sorunsa tekrar kurulum yaparak sorunu çözebilirsiniz. Tekrar kurulum yapınca dosyalarınız, programlarınız ve ayarları kaybolmaz. Tekrar kurulum yapmak için elinizde Windows 10 10586 iso dosyası mevcutsa içini sıkıştırma programı ile açıp setup.exe çalıştırıp otomatik olarak seçilen ayarları koruma seçeneği ile kurulum yapmanız. Iso dosyası elinizde mevcut değilse benzer şekilde Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile kurulum başlatabilirsiniz.

Kaynak: How To Reinstall Windows 10

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı