Windows 10 Pro anahtarı 11 Home'da çalışır mı?

Yani. Aklıma gelen ya Pro sürüm yüklemeniz. Ya da direkt Home key almanız. Ya da riske girip Windows 10 Pro anahtarını Windows 11 Home'da yükseltme yapıyor mu diye denemeniz olmazsa yine Pro yüklemeniz.

@Yigithan Yildirim kaç TL'ye alıyorsunuz?

Pro olan indirimde 5 TL. Home olan 9 TL.
Ucuzlar evet fakat amazon sitesinden aldığım için güvenebiliyorum doğrusu.

Pro olan indirimde 5 TL. Home olan 9 TL.

Hiç riske girmeyeyim diyorsan Home olanı al. Ucuza gelsin belki olur diyorsan Pro olanı alıp riske gir. Karar senin.

Ayrıca keyi aldıktan sonra CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp "slmgr -dli" yazıp Retail olup olmadığına bak. Eğer MAK key ise veya OEM key ise Retail key iste.

Hiç riske girmeyeyim diyorsan Home olanı al. Ucuza gelsin belki olur diyorsan Pro olanı alıp riske gir. Karar senin.

Ayrıca keyi aldıktan sonra CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp "slmgr -dli" yazıp Retail olup olmadığına bak. Eğer MAK key ise veya OEM key ise Retail key iste.
Hocam şu satıcının ürün açıklaması neden böyle sizce?
Yorumlarda OEM key geldi diyenler var. OEM kötü bir key türü mü?

Hocam şu satıcının ürün açıklaması neden böyle sizce?

Ben bir sorun göremedim. Sanırım Pro kullanıcıları için yazılmış olabilir.
Yorumlarda OEM key geldi diyenler var. OEM kötü bir key türü mü?

OEM key anakart yükseltmesi yaptığınızda giden bir keydir. Yani key anakartınıza gömülür ve Windows'u her silip yüklediğinizde yeniden otomatik olarak aktif olur. Anakart değişikliği yapmayacaksanız sizin için bir sorun olmayacaktır. Ama yeni bir bilgisayar alırsanız o keyi diğer bilgisayarda kullanamazsınız.

Ben bir sorun göremedim. Sanırım Pro kullanıcıları için yazılmış olabilir.

OEM key anakart yükseltmesi yaptığınızda giden bir keydir. Yani key anakartınıza gömülür ve Windows'u her silip yüklediğinizde yeniden otomatik olarak aktif olur. Anakart değişikliği yapmayacaksanız sizin için bir sorun olmayacaktır. Ama yeni bir bilgisayar alırsanız o keyi diğer bilgisayarda kullanamazsınız.
Çok teşekkürler.

Geri
Yukarı