Windows 10 Pro güncel bilgisayarda pencere açıp kapatınca olan 5 saniyelik kasma

wraithhxrd

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
16 GB RAM
Ekran kartı
AMD Radeon RX 550
İşlemci
Intel Core i5-10400 CPU 2.90 GHz
Yukarıda da belirttiğim gibi bilgisayarımın işletim sistemi Windows 10 Pro ve güncel fakat bir pencere açtığımda bilgisayarda 5 saniyelik kasma oluyor ve sonra geri akıcı oluyor.

''Bir pencere'' den kastetiğiniz nedir biraz netleştirir misiniz?
Ayarlara girdiğinizde veya herhangi bir program çalıştırdığınızda da oluyor mu?
Yoksa;
Windows Explorer (Dosya-klasör gezgini), yani klasör mü?
Klasör ise her klasörde oluyor mu yoksa sadece belirli bir veya birkaç klasörde mi oluyor?

"Bir pencere"den kastetiğiniz nedir biraz netleştirir misiniz?
Yoksa;
Windows Explorer (dosya-klasör gezgini), yani klasör mü?
Klasör ise her klasörde oluyor mu yoksa sadece belirli bir veya birkaç klasörde mi oluyor?

Şöyle zaten altta çalışan olan bir pencere tıklayıp ekrana getirdiğimde, veya direkt çalıştırdığımda oluyor, ya da bir programı bir pencereyi kapattığımda da oluyor. Anladığım kadarıyla büyük bir şeyi çalıştırdığımda oluyor ama son formatımdan önce böyle bir şey olmuyordu.

"Bir pencere"den kastetiğiniz nedir biraz netleştirir misiniz?
Yoksa;
Windows Explorer (dosya-klasör gezgini), yani klasör mü?

Ayarlara girdiğimde de oluyor veya görev çubuğuna sağ tıkladığımda vb. şeylerde de oluyor.

SSD mi HDD mi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama sabit diskinizde sorun olma ihtimali var. Okumakta az da olsa zorlanıyor, takılıyor olabilir.

SSD mi HDD mi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama sabit diskinizde sorun olma ihtimali var. Okumakta az da olsa zorlanıyor, takılıyor olabilir.

SSD kullanıyorum.

Ayrıca söylemeyi unuttum. Bu sorun birkaç kez olduktan sonra geçiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı