Windows 10 Pro Intel HD Graphics VRAM boyutu azaldı

SadCat0w0

Hectopat
Arkadaşlar Windows 10 Pro kuracağım ama W10Pro'da Intel HD 4400 ekran kartımın hafızası 1GB değil de 576 MB olarak gözüküyordu bende bu yüzden W7Pro'ya geçtim VRAM arttıramadım BIOS'dan denedim videoalara baktım ama nafile bilenler varsa lütfen yardım etsin.

Yeni sistem diziyorum ama şu an için W7 Pro'nun oyunlarda takılma sorunlarına sinir oldum bu yüzden Windows 10 Pro'ya geömek istiyorum yardımcı olacak daha fazla kişi yok mu?

Intel denetim panelinde VRAM ayarlama olayı yok regedit üzerinden ve BIOS'tan ayarlanabiliyor ama size daha ilginç bir şey söyleceğim inanmayabilirsiniz W7Pro'da Fortnite oynarken en düşük ayarlarda 25 30 FPS verirken W10Pro'da nedendir bilinmez 60 FPS'ye çıkıyor keşke SS alsaydım.

Intel denetim panelinde VRAM ayarlama olayı yok regedit üzerinden ve BIOS'tan ayarlanabiliyor ama size daha ilginç bir şey söyleceğim inanmayabilirsiniz W7Pro'da Fortnite oynarken en düşük ayarlarda 25 30 FPS verirken W10Pro'da nedendir bilinmez 60 FPS'ye çıkıyor keşke SS alsaydım.

Windows 7 Pro'daki Fortnite oynarken arka planda güncelleme yapıyor olma ihtimali var mıydı?

Hayır çünkü oyun oynarken tüm çalışan programları kapatıyorum FPS'ye etki etmemesi için açık kalması zorunlu olan Epic Games açıktı kapatırsam oyunda kapanıcak W10Pro içinde aynılarını yaptım ve işlemci kullanımı W10Pro'da daha az dı W7'de işlemcim(i3 4160) %89'da çalışırken oyunlarda takılmalar oluyordu biliyorum işlemcinin fazla kullanılması darboğaza sebebiyet ama Windows 10'da nedense işlemcim yine aynı işlemci %69 %78 arasında çalışıyordu ama ençok %70'lerdeydi.
↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑
Windows 7 Pro'dan destek çekilince sürücüler sapıtmıştı ondan olabilir çünkü Windows 10 Pro hâlâ destek alıyor sürücü desteği var bundan olabilir mi?

Geri
Yukarı