Windows 10 Pro Lisansı ile Home sürümünü etkinleştirmek

-Kondansatör-

Hectopat
Yer
Eskişehir
Öncelikle merhabalar konu başlıkta belirttiğim gibi bir problem değil ancak merakımdan soruyorum. Geçen yıl Windows 10 Pro lisans almıştım ve o zamandan hep Pro kullandım bu sefer Pro yerine Home sürümünü kurdum ve baktım ki Windows otomatik olarak ilk ağ bağlantısında kalıcı olarak etkinleşti. Şimdi merak ettiğim Home sürümünü kullanarak Microsoft hesabım ile giriş yaptığımda bir sıkıntı çıkar mı? Çünkü anakarta kayıtlı bir tek sadece Windows 10 Pro sürümü var bilgisayar masaüstü şunu da belirteyim anakartı ben zamanın da sıfır aldım paketinden kendim çıkardım ve lisansı almadan önce hiç bir Windows sürümü etkinleşmiyordu yani anakarta kayıtlı bir lisans yoktu bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Merhaba, Windows 10'da Pro veya Home sürümü için ayrı bir kurulum yapılmıyor. Yazılım ikisini de içeriyor ve hangisinin anahtarı girilirse onu aktif hale getiriyor.

Merhaba, Windows 10'da Pro veya Home sürümü için ayrı bir kurulum yapılmıyor. Yazılım ikisini de içeriyor ve hangisinin anahtarı girilirse onu aktif hale getiriyor.
Yazdığımı okumadınız herhalde? Bu sefer Pro yerine Home sürümü kurdum dedim format aşamasında yani kurulum ekranında ürün anahtarım yok seçeneğini tıklayarak hangi sürümü kuracağımı kendim seçebiliyorum o yüzden o ekrandan bu sefer Pro yerine Home sürümünü seçip kurdum dedim sizin bahsettiğiniz sanırım bios'a gömülü olan lisanslar için geçerli benim lisans bios'a gömülü değil kurulum aşamasında sistem istediğim Windows sürümünü seçmeme olanak tanıyor neyse cevap için teşekkürler.
Hocam sistem online olarak kendini etkinleştirdiyse endişelenmenizin bir manası yok rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Valla bende öyle düşünüyorum ama işte Microsoft hesabı ile giriş yaparsam lisansa bir zarar gelir mi diye de düşünüyorum bir yandan çünkü lisans Pro lisansı

Son düzenleme:
Merhaba, anahtarı nereden satın aldınız? Eğer n11 vb. sitelerde ucuz fiyata satılan anahtarlardan aldıysanız o anahtarlar OEM versiyon ve sadece bir bilgisayarda aktifleştirilebiliyor, anakart içerisine gömülüyor. Yok eğer Retail Windows lisansı aldıysanız durumun neden olduğu hakkında bir fikrim yok. Belki aynı şekilde anahtar geçici olarak anakarta kaydedilmiş olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı