Windows 10 Pro lisansı nereden alınmalı?

Diğer bir yöntem; eğer üniversiteye gidiyorsanız veya bir yakınınız üniversiteye gidiyorsa, muhtemelen üniversitenin Windows etkinleştirme sunucusu(KMS Sunucusu) vardır. Bu sunucu ile etkinleştirebilirsiniz. Büyük ihtimalle bu tip sistemler sadece Windows 10 Education sürümünü destekler.

Diğer bir yöntem; eğer üniversiteye gidiyorsanız veya bir yakınınız üniversiteye gidiyorsa, muhtemelen üniversitenin Windows etkinleştirme sunucusu(KMS Sunucusu) vardır. Bu sunucu ile etkinleştirebilirsiniz. Büyük ihtimalle bu tip sistemler sadece Windows 10 Education sürümünü destekler.
Hocam bende öyle birşey duyduğumu hatırlıyorum Education sürümü ama nasıl olduğunu hiç bilmiyorum sizin anlattığınız gibi olabilir veya kendi sitesinde belirtiliyodur.

3 Sene önce gittigidiyor'dan adını unuttuğum bir satıcı üzerinden 7 TL'ye almıştım. Sonuç:

Dosya Ekleri

• dfgrthrth.PNG
    dfgrthrth.PNG
    2,3 KB · Görüntüleme: 53
Sitesinde birşey buldum
Win Education Pro için şunu söylüyor,
Windows 10 Pro Education, Windows 10 Pro ticari sürümünü temel alır ve önemli yönetim kontrolleri kapsamında okullardaki gereksinimleri karşılar. Cortana'nın da kaldırıldığı Windows 10 Pro Education, eğitime özel varsayılan kullanıcı arabirimi ayarlarını içerisinde barındıran Windows Pro'nun etkili ve farklılaştırılmış bir halidir.*. Bu geçerli ayarlar ipuçlarını, püf noktalarını ve önerileri & Microsoft Mağazası önerilerini devre dışı bırakır. Bu geçerli ayarlar konusunda daha ayrıntılı bilgi, Windows 10 ve Microsoft Mağazası ipuçlarını, püf noktalarını ve önerilerini yönetsayfasında bulunabilir.
Düz Education için ise,
Windows 10 Education, Windows 10 Enterprise'ı temel alır ve birçok okulun istediği kurumsal yönetilebilirlik ve güvenliği sağlar. Cortana'nın da kaldırıldığı Windows 10 Education, eğitime özel varsayılan kullanıcı arabirimi ayarlarını içerisinde barındıran Windows 10 Enterprise'ın etkili ve farklılaştırılmış bir halidir*. Bu geçerli ayarlar ipuçlarını, püf noktalarını ve önerileri & Microsoft Mağazası önerilerini defre dışı bırakır. Bu geçerli ayarlar konusunda daha ayrıntılı bilgi, Windows 10 ve Microsoft Mağazası ipuçlarını, püf noktalarını ve önerilerini yönetsayfasında bulunabilir.
Tanımları bu hocam.

Sitesinde birşey buldum
Win Education Pro için şunu söylüyor,
Windows 10 Pro Education, Windows 10 Pro ticari sürümünü temel alır ve önemli yönetim kontrolleri kapsamında okullardaki gereksinimleri karşılar. Cortana'nın da kaldırıldığı Windows 10 Pro Education, eğitime özel varsayılan kullanıcı arabirimi ayarlarını içerisinde barındıran Windows Pro'nun etkili ve farklılaştırılmış bir halidir.*. Bu geçerli ayarlar ipuçlarını, püf noktalarını ve önerileri & Microsoft Mağazası önerilerini devre dışı bırakır. Bu geçerli ayarlar konusunda daha ayrıntılı bilgi, Windows 10 ve Microsoft Mağazası ipuçlarını, püf noktalarını ve önerilerini yönetsayfasında bulunabilir.
Düz Education için ise,
Windows 10 Education, Windows 10 Enterprise'ı temel alır ve birçok okulun istediği kurumsal yönetilebilirlik ve güvenliği sağlar. Cortana'nın da kaldırıldığı Windows 10 Education, eğitime özel varsayılan kullanıcı arabirimi ayarlarını içerisinde barındıran Windows 10 Enterprise'ın etkili ve farklılaştırılmış bir halidir*. Bu geçerli ayarlar ipuçlarını, püf noktalarını ve önerileri & Microsoft Mağazası önerilerini defre dışı bırakır. Bu geçerli ayarlar konusunda daha ayrıntılı bilgi, Windows 10 ve Microsoft Mağazası ipuçlarını, püf noktalarını ve önerilerini yönetsayfasında bulunabilir.
Tanımları bu hocam.
Yani okullardaki Akıllı Tahtaların içindede sanırım bu sürümler var bizim okuldakiler Win 8 ama belki başka okuldakilerde bu Education sürümleri vardır okul için uyumlu olduğunu, ıvırzıvırlarını falan anlatıyor.
Lisans türünüz nedir?
Windows Komut İstemine slmgr.vbs -dli yazarak öğrenebilirsiniz.
Tahminimce sürümü CoreSingleLaunge'dır.
Hocam eğer yerli işletim sistemi kullanmak isterseniz pardus'uda deneyebilirsiniz bizzat denemedim ama sınıftaki arkadaşım Virtualbox ile yükledi sonra mennum kalıp direk Windows'un yerine Pardus kullanmaya başladı Office hizmetinin iyi olduğunu söylüyor,söylediğine göre kişiselleştirebiliyormuşsun açık kaynak kodlu olduğu için.

Son düzenleme:
Amazon üzerinden alırsan yanlış ürün gönderimi gibi durumlarda çok hızlı bir şekilde para iadesi veya ürün değişimi oluyor. Almadan önce mesaj atıp retail key olup olmadığını teyit ettim aldım ve mak key çıktı ben para iadesi talep ettim bu süreçte satıcı sms atıp ilgilendi 2 tane daha key gönderdi. Para iadem de yatmıştı 10 dakika içinde. Keyleri sonradan kontrol ettim retail çıktı.

Geri
Yukarı