Windows 10 Pro N 1809 Microsoft Store kullanma

OytunÇoban

Kilopat
Daha fazla  
Saatlerdir Windows 10 Pro N işlerim sistemli bilgisayarımda Netflix yüklemek için Microsoft Store'u açmaya çalışıyorum. Açıldığı gibi 1 saniyede kapanması, Netflix'i başka indirecek yer bulamamam sonucu Regeditten girip, DISM komutlarından çıktığım maceramda sonunda çözüm buldum.

Öncelikle amacım Netflix olduğu için onun üzerinden ilerlemiştim bunu belirtmeliyim.

Bu siteden Microsoft Store'a ihtiyaç duymadan uygulama kurmak için Microsoft Sunucularındaki Netflix dosyalarına ulaştıktan sonra,
Netflix'in benim Windows sürümümle uyumlu APPX dosyasını indirerek (Sanırım bu .appx dosyası Windows 10 için ".exe" gibi bir executable file çünkü çift tıklayınca çalıştı. ) sonunda Netflix'i kurmayı başardım.

Ama o da ne?! Netflix Videoları açılmıyor ve "U7391-1003" hata kodu veriyor.
Netflix'in şu bağlantısı ile farkettiğim üzere, Windows Medya Paketini eklemem gerekiyormuş. Bildiğiniz üzere N sürümleri Windows'un medya eklentilerini(Windows Media Player, Skype vs. gibi) barındırmıyor. Bunu öğrendikten sonra araştırmaya koyuldum ve bu eklentiyi şu bağlantı ile indirip yükledim.

Bilgisayarımı yeniden başlattığımda saatlerdir uğraşıp başaramamamın sonucu olarak yine Microsoft Store'un açılmasını beklemiyordum ama Netflix'in çalışmasını bekliyordum. Tahminlerim kısmen doğru çıktı, Neflix gayet güzel bir biçimde çalıştı. Videolar da izleniyor (Black Mirror: Bandersnatch hariç tabii sanırım o direk Windows için uyumlu değil.)
Daha sonra gayrıihtiyari olarak Windows Store'u açmaya çalıştım ve o da ne?! Windows Store çalışıyordu.

Tamamen şans eseri böyle bir çözüm buldum sanırım. Elinde Windows'u sıfırlamaktan başka çare kalmayan arkadaşlar bunu yapmadan önce deneyebilirler.

*Bütün linkler resmi sitelerdendir.*

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı