Windows 10 Pro Sürümünü Kurma

Sarı Kanarya

Hectopat
Merhaba dostlar. Bilgisayarıma ne zaman Windows 10 yüklemek istesem hep ürün anahtarı istemeden direkt Windows 10 Home sürümünü kuruyordu. Ben Pro sürümü kullanmak istiyorum ama. Sorunu öğrendim BIOS'a gömülü ürün anahtarı varmış. Microsoft çalışanı bilgisayarıma bağlandı ei.cfg ve pid.txt adlı iki tane dosya oluşturdu. Bu dosyaları ISO dosyasını yazdıktan sonra USB bellek içine atın dedi ama ben hangi klasörlere atacağımı bilmiyorum. Hangi klasöre atmalıyız?

371698

371699

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar. Bilgisayarıma ne zaman Windows 10 yüklemek istesem hep ürün anahtarı istemeden direkt Windows 10 Home sürümünü kuruyordu. Ben Pro sürümü kullanmak istiyorum ama. Sorunu öğrendim BIOS'a gömülü ürün anahtarı varmış. Microsoft çalışanı bilgisayarıma bağlandı ei.cfg ve pid.txt adlı iki tane dosya oluşturdu. Bu dosyaları ISO dosyasını yazdıktan sonra USB bellek içine atın dedi ama ben hangi klasörlere atacağımı bilmiyorum. Hangi klasöre atmalıyız?

Eki Görüntüle 371698
Eki Görüntüle 371699
Size verilen ürün anahtarı, windows 10 home sürümden pro sürüme geçiş anahtarı. Eğer şu anda bilgisayarınızda home sürüm yüklü ise, windows etkinleştirme ayarlarından kodu kullanıp pro ya geçmeyi deneyin.

Size verilen ürün anahtarı, windows 10 home sürümden pro sürüme geçiş anahtarı. Eğer şu anda bilgisayarınızda home sürüm yüklü ise, windows etkinleştirme ayarlarından kodu kullanıp pro ya geçmeyi deneyin.

Teşekkür ederim. İşlemi yapalı çok oldu. Bu iki dosyayı USB bellek içine attım, direk Windows 10 Pro kurdum.

PID.txt de yazan key bende de görünüyor. Bu evrensel bir anahtar ev kullanıcılarına karışmadıkları belli oluyor.
Kurumlarda ise böyle anahtarları kabul etmediklerini söyleyelim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı