Windows 10 Pro ve Home'da driver desteği farkı var mı?

DDU ile sürücüyü kaldırıp GeForce Experience ile otomatik sürücü kurulumu yapmayı dene bir de.

FurMark ile GPU'nun çalışıp çalışmadığını kontrol eder misin?
1667607466803.png

DDU ile sürücüyü kaldırıp GeForce Experience ile otomatik sürücü kurulumu yapmayı dene bir de.
Geforce Experince'i kurdum yine aynı sonuç.

Herkese merhaba. Aspire 7 A715-42G markalı laptopa sahibim. God of War oynarken veya başka oyunlar oynarken hangi ayarda oynarsam oynayayım düşük FPS sorunu alıyorum. Darboğaz olsa da olmasa da oynayamıyorum. Isınma sorunu yok. RAM 6 GB civarlarına çıkıyor. Yetmiyor mu acaba diye Acer müşteri hizmetlerini aradım. Oradaki teknik sorumlu arkadaş. Windows 10 Pro kullanıyorsanız Home sürümüne geçin driver desteği Pro da yok dedi. Sizce doğru mudur bu? Format atıp Home sürümünü yüklemeli miyim? Teşekkürler.

Böyle bir şey var ancak bilinmeyen dandik bilgisayar üreten markalarda var. Örnek olarak Hometech markası. Çoğu Alfa modelinde Windows 10 kullanmadığın sürece aygıt yöneticisinde bir sürü bilinmeyen aygıt oluyor ve inmiyor Windows Update'de gelmiyor. Ancak bu durumu Acer markasında yaşamak garip. Yine de laptoplarda olabilecek şeyler bu yüzden Home sürümüne geçin. Belki geçiştirmek için demiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir şey var ancak bilinmeyen dandik bilgisayar üreten markalarda var. Örnek olarak Hometech markası. Çoğu Alfa modelinde Windows 10 kullanmadığın sürece aygıt yöneticisinde bir sürü bilinmeyen aygıt oluyor ve inmiyor Windows Update'de gelmiyor. Ancak bu durumu Acer markasında yaşamak garip. Yine de laptoplarda olabilecek şeyler bu yüzden Home sürümüne geçin. Belki geçiştirmek için demiştir.
Home sürümüne geçiş yaptım. Elle driver seçip yüklüyorum nvidia'dan uyumsuz diyor. otomatik javadan dolayı yüklenmiyor model numarasını girdiğimde RTX 3050Ti driveri gözüküyor cihazda 3050Ti yok düz 3050 var. Vallahi çıldırmak üzereyim iade de edemiyorum elimde kaldı lütfen yardımcı olun.

Home sürümüne geçiş yaptım. Elle driver seçip yüklüyorum NVIDIA'dan uyumsuz diyor. Otomatik Java'dan dolayı yüklenmiyor model numarasını girdiğimde RTX 3050 Ti driveri gözüküyor cihazda 3050 Ti yok düz 3050 var. Vallahi çıldırmak üzereyim iade de edemiyorum elimde kaldı.

Home sürümüne yeni geçtiyseniz Windows Update'ki tüm güncellemeleri yapıp yeniden başlatın. Öyle deneyin.

Hala aynı. Güncelleştirmeler tam.
Format atmadan önce böyle bir şey yoktu sanırım. Yapacak bir şey yok gibi gözüküyor üreticinini sayfasından indirin bir de diğer driverları yada üreticiden iso dosyası isteyin. Olmadı bios pilini söküp takın. En mantıklısı garanti belgenizdeki bilgilere göre laptopu garantiye verin.

Format atmadan önce böyle bir şey yoktu sanırım. Yapacak bir şey yok gibi gözüküyor üreticinini sayfasından indirin bir de diğer driverları yada üreticiden iso dosyası isteyin. Olmadı bios pilini söküp takın. En mantıklısı garanti belgenizdeki bilgilere göre laptopu garantiye verin.
Vardı. Acer teknik servisi aradıktan sonra Windows 10 Home sürümüne geçmemi tavsiye ettiler sonuç yine aynı. Garantisel ne gibi bir süreç olabilir ki? Garantiden nasıl gelebilir?

Vardı. Acer teknik servisi aradıktan sonra Windows 10 Home sürümüne geçmemi tavsiye ettiler sonuç yine aynı. Garantisel ne gibi bir süreç olabilir ki? Garantiden nasıl gelebilir?

SSD arızalı olabilir yani bilmiyorum. Garanti deneme yanılma yoluyla arızayı tespit eder sebebine kendisi karar verir arızalı olan parçayı bulup değiştirir gönderir. Düzeltemezse yeni laptopla değiştirir. Çoğu zaman kullanıcı hatası deyip formatlar gönderir. Sende bilgisayarcı varsa gözetim altında farklı parçaları deneye deneye arızayı tespit et. Başka da bir şey yok. Bu arada BIOS pilini sökme garanti uçar gider.

Geri
Yukarı