Windows 10 Pro'dan Home'a Dönüş

Arkadaş buradaki seçenekten bahsetmiş. Başlık da moderatörler tarafından değiştirilmiş büyük ihtimal. Düşündüğüm kadarıyla siz de başlığa göre hareket ettiniz. Art niyetli düşünmek gibi bir durum yok.
Arkadaş konuyu biz yorum yaptıktan sonra değiştirmese herhangi bir yanlış anlama olmayacaktı.
Buradan da iki anlam çıkıyor. Birisi beni desteklemeniz, birisi de beni eleştirmek gibi bir şey oluyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    40,1 KB · Görüntüleme: 105
Moderatörler yanlış yazımı düzeltiyorlar. Cevabımı başlığa göre vermem. Tartışma ortamı yaratmayın. Arkadaşın konusunu okuduğum zamanı da hatırlıyorum. Arkadaş konuyu 2 kere değiştirip yazım hatası yapabilir. Eleştirme gibi bir yorum yapmadım.

@meinea4 OEM Key'ler bir Anakart için geçerlidir. O bilgisayar üzerinde istediğiniz kadar format atabilirsiniz.

OEM Key'lerin bir anakart için sınırlı olduğu doğru değildir.
Daha önce çalıştığım yerde PC'mizin biri arıza yapıp yenisini alınca, aynı OEM'i yeni PC'de yasal olarak kullandık. Farklı bilgisayarlarda aynı OEM'i, aynı anda kullanmak illegaldir.

OEM Key'lerin bir anakart için sınırlı olduğu doğru değildir.
Daha önce çalıştığım yerde PC'mizin biri arıza yapıp yenisini alınca, aynı OEM'i yeni PC'de yasal olarak kullandık. Farklı bilgisayarlarda aynı OEM'i, aynı anda kullanmak illegaldir.
O zaman o bilgisayar büyük ihtimalle Retail lisanslı.

Ben de kendi kullandığım bilgisayarın OEM ürün anahtarına sahip olduğunu düşünüyordum, Retail imiş.

slmgr -dli komutu ile kontrol edin.

Ben 1 saat önce Durmaplay'dan Windows 10 Home OEM'i aldım ama bilgisayarım Windows 10 Pro ve ben format attırdığım için Media Creation Tool'dan kurulum yapmaya çalıştığımda işletim sistemi olarak sadece Windows 10 gözüküyor. Ne yapmam lazım?

Hocam 1 yıl geçmiş ama yine de cevaplayayım: Artık Windows 10 sürünleri arasında pek bir fark olmadığı için ayrı ayrı imajlar hazırlamak yerine tek bir imaja Pro, Home, Home SL, Education sürümlerini sığdırıyorlar. Yani bir sıkıntı yok.

Bildiğim kadarıyla öyle, en azından Medya Oluşturm Aracı ile indirdiğim kurulum imajları öyle geliyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı