Windows 10 RAM kullanımı

Abrams

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Windows'un RAM kullanımı normal mi değil mi ben anlamadım. Sizde nasıl bu oran? Sistem boştayken yaklaşık 3 GB gibi bir RAM tüketiyor. Şimdi diyebilirsiniz 16 GB var 3 GB kullansa ne olur diye, bu 16 GB RAM benim değil abimin bozulan bilgisayarının RAM'ları. Yani geçici bu. Normalde 4 GB kullanıyordum, bilgisayarı yaptırırsa eğer bir 4 daha alıp 8 olarak kullanacağım. Millet 2 GB RAM ile Win 10 kullanıyor. Windows 10 Pro kullanıyorum bu arada.

Adsız1.png

adsız2.png

Adsız.png

Windows 10 Home 2004 versiyonunda boşta 1.7 -1.9 arası kullanımım oluyor. Gereksiz hizmetler uygulamalar vs. tamamen kapalı bir şekilde. Normalin bir tık üstü diyebiliriz senin kullanımın için fakat arka planda garip programlara bakınca normal geliyor.

Windows 10 Home 2004 versiyonunda boşta 1.7 -1.9 arası kullanımım oluyor. Gereksiz hizmetler uygulamalar vs. tamamen kapalı bir şekilde. Normalin bir tık üstü diyebiliriz senin kullanımın için fakat arka planda garip programlara bakınca normal geliyor.
Garip programlar da değil aslında. Hizmetlerin sadece hızlı getirme uygulamasını devre dışı bıraktım onun dışında hepsi açık. Benim uygulamalarımın kullandığı şey o attığım kullanıcılar sekmesindeki RAM kullanımı, onun dışında hepsi işletim sisteminin kullandığı. Yani 2.9 GB kullanımın 400 MB'si anti-virüs, NVIDIA ve o tarz programlar. 200 MB'de bellek havuzu. Aslında normalmiş doğru. Ama bilgisayarı ilk başlattığım zaman RAM oranı %10-12 arasında oluyor sonradan artıyor.
Windows RAM varken kullanayım kafasında takma.
RAM'ı 8 veya 4 yapsam bu kullanımı daha kısıyor mu yani? 16 varken kullansın feda olsun da :D

Geri
Yukarı