Windows 10 "Reboot and select proper Boot device" hatası

Przvl

Hectopat
Yer
Mönchengladbach, DE
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1660 Super
Ryzen 5 3500X
Bilgisayarı 6 aydır sorunsuz kullanıyorum fakat bu sabah yine normal bir şekilde açtım bilgisayarı ve şifre girerken dondu ardından res attım fakat bu sefer de "reboot and select proper Boot device on insert Boot Media in selected Boot device and press a Key" diye bir hatayla karşılaştım. Forumdaki konulara bakarak Boot Control'unu UEFI cekip denedim, olmadi. Legacy yaptım, olmadı. En başta SSD gozukmuyordu default ayarlara don, dedim SSD gozukmeye başladı ama hala aynı hata devam ediyor. Boot sıralamasında en üstte SSD seçili ve farklı bir USB yok. SSD modelim Adata SU630, saatli bomba olduğunu biliyorum :(
Son çare format denemeyi düşünüyorum ama içinde önemli fotoğraflarım ve belgelerim vardı. Bilgisi olan arkadaşlar bana bir çözüm yolu önerirse çok memnun kalırım. Şimdiden herkese teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 16117381855468187208207463537017.jpg
    16117381855468187208207463537017.jpg
    48,6 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Format atabilirsiniz ama benim bildiğim kadarıyla SSD'yi alıp içindeki verileri başka bir bilgisayara iletebilirsiniz. Ama güvendiğiniz birine yaptırın.
(Öyle bir şey HDD var ama SSD bilmiyorum birine sorun derim.)

Format atabilirsiniz ama benim bildiğim kadarıyla SSD'yi alıp içindeki verileri başka bir bilgisayara iletebilirsiniz. Ama güvendiğiniz birine yaptırın.
(Öyle bir şey HDD var ama SSD bilmiyorum birine sorun derim.)
Veri konusu problem değil fakat format atmadan bunu çözmek istiyorum son çare formata başvurucam

Bu hatayı bende de bazen veriyor. Kapatıp yeniden açınca bilgisayar açılıyor. Elektrik gittiği zamanlarda da oluyor özellikle.

Bu hatayı bende de bazen veriyor. Kapatıp yeniden açınca bilgisayar açılıyor. Elektrik gittiği zamanlarda da oluyor özellikle.
20 30 kere res atmışımdır elektiriğini kesip bir süre beklettim hatta yine işe yaramadı
Edit: arkadaşlar format atarken ssd yi seçip biçimlendir veya sil diyemiyorum garantiye vermeli miyim sizce ?
Sata ve güc bağlantılarınida değistirdim sonuç değişmedi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı